Hoa

Hoa

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS 10.0
PC -
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Skrollcat Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
24.08.2021
Europa:
24.08.2021
Producent:
Skrollcat Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
24.08.2021
Europa:
24.08.2021

Hoa - opis gry

Hoa to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez niezależne Skrollcat Studio. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch. 

Fabuła - Hoa

Produkcja Skrollcat Studio inspiruje się filmami animowanymi japońskiego studia Ghibli. Fabuła jest tu jednak minimalistyczna, koncentrując się na tytułowej postaci - stworzeniu o imieniu Hoa. Hoa po długiej przerwie przybywa w swoje rodzinne strony, na pewną malowniczą wyspę, która jak się rychło okazuje została zaatakowana przez mechaniczne istoty zagrażające środowisku. Zadaniem bohaterki jest je przepędzić.

Rozgrywka - Hoa

Hoa to dwuwymiarowa gra action-adventure. Tytuł pod względem założeń gameplayu nie odbiega specjalnie od innych tego typu produkcji. Nasza podopieczna musi sprostać rozmaitym wyzwaniom, zarówno tym wymagającym zręczności, jak i główkowania. Nie brakuje tu zatem między innymi skakania po liściach, lianach, kwiatach, przepychania wielkich głazów oraz wchodzenie w interakcje z napotkanymi postaciami. Tła, warto dodać, są ręcznie rysowane przywodząc na myśl filmy animowane wspomnianego studia Ghibli.

Hoa posiada pewne cechy metroidvanii. Na każdej planszy znajduje się pewna liczba znajdziek, lepiej lub gorzej ukrytych motyli, których zebranie, a następnie dostarczanie do odpowiedniej postaci pozwala odblokować umiejętność poszerzającą nasze możliwości. Może to być dla przykładu podwójny skok lub zdolność przepychania niektórych cięższych obiektów.

Przejście gry zajmuje ok. czterech godzin. Rozgrywka nie należy do skomplikowanych. Jeden z celów twórców było dotarcie do odbiorców niezaznajomionych tak bardzo z grami video. 

Wideo - Hoa

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper