Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 1

Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 1

4,6
24 oceny

Ocena wg platformy:

PC 2.7
PS3 5.2
X360 5.5
Wii 6.0
DS 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Bright Light
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
16.11.2010
Europa:
19.11.2010
Polska:
19.11.2010
Producent:
EA Bright Light
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
16.11.2010
Europa:
19.11.2010
Polska:
19.11.2010

Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 1 - opis gry

Harry Potter i Insygnia Śmierci to przygodowa gra akcji na licencji filmu pod tym samym tytułem wyprodukowana przez EA Bright Light Studio i wydana przez Electronic Arts w listopadzie 2010 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Ukazały się również wersje na konsole Wii i DS, lecz są znacznie zubożone względem Harry’ego Pottera na PS3 i X360.

Gra rozpoczyna się kilkuminutowym filmikiem wprowadzającym, który przenosi gracza do dworu Malfoyów, w którym to grupa Śmierciożerców z Voldemortem na czele spekuluje na temat przenosin Pottera. Chwilę później zaczyna się eskorta Harry'ego i to w tym momencie do akcji wkracza gracz. Pojawiają się słudzy Czarnego Pana, a my musimy stawić im czoło, po czym Harry spada razem z Hagridem i chwilę później budzi się w Norze. Z czasem gracz trafia w miejsca, gdzie Harry, Hermiona oraz Ron muszą odszukać horkruksów w momencie, gdy atakowani są przez popleczników Czarnego Pana i właśnie mieszkańców tego obozu należy uratować.

Dalsza część tekstu pod wideo

Harry Potter i Insygnia Śmierci to gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Zadania polegają głownie na zwiedzaniu szkoły, warzeniu eliksirów, ćwiczeniu Quidditcha i pojedynkowaniu się. Rzucanie czarów został rozbudowane w porównaniu do poprzedniej części, gdyż każdy czar posiada teraz swój własny system ruchów. Harry Potter i Insygnia Śmierci to najbardziej mroczna części z sagi, więc również gra się lekko zmieniła. Duży nacisk w tej części płożona na walkę ze Śmierciożercami kosztem zbierania fasolek czy herbów. Mocną stroną produkcji jest ogromna ilość lokacji - w Hogwarcie można odnaleźć większość miejsc, które pojawiły się w filmach kinowych.

Oprawa graficzna Niczym nie przypomina tej z czasów Czary Ognia czy nawet Księcia Półkrwi. Postacie są bardziej rzeczywiste, a elementy otoczenia bardziej wyraźne. Muzyka przesycona jest magią i nadaje odpowiedni nastrój, a głosy bohaterom podkładają ci sami aktorzy, co w filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci.

Wideo - Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 1

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper