Half Past Fate: Romantic Distancing

Half Past Fate: Romantic Distancing

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Serenity Forge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.02.2021
Europa:
14.02.2021
Producent:
Serenity Forge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.02.2021
Europa:
14.02.2021

Half Past Fate: Romantic Distancing - opis gry

Half Past Fate: Romantic Distancing to gra przygodowa w konwencji dating sima wyprodukowana przez studio Serenity Forge. Tytuł ukazał się na PC i Nintendo Switch. Był on drugą odsłoną Half Past Fate.

Fabuła - Half Past Fate: Romantic Distancing

Romantic Distancing to druga część Half Past Fate, jednak kontynuacja poświęcona jest zupełnie innym postaciom niż w pierwowzorze. Podobnie jak w oryginale głównym motywem historii jest rodzące się uczucie między bohaterami. Tym razem rzecz koncentruje się na melomanie Stephenie i pracującej w dziale sprzedaży Robin. Kontakt nawiązują ze sobą w przededniu wprowadzenia ograniczeń związanych z epidemią COVID-19, w związku z czym rychło zostają zmuszeni przenieść pogłębianie relacji do sieci. Akcja rozgrywa się na przestrzeni dwóch miesięcy.

Rozgrywka - Half Past Fate: Romantic Distancing

Rozgrywka bazuje na tych samych założeniach co pierwowzór, przełączając się co jakiś czas między postaciami. Half Past Fate: Romantic Distancing bliżej raczej do miana interaktywnej opowieści niż gry w ścisłym tego słowa znaczeniu. Nie ma tu ani wyzwań zręcznościowych, ani przesadnego główkowania. Przejmując kontrolę nad jedną ze wspomnianych sześciu postaci ograniczamy się do eksplorowania niewielkich lokacji (choć “eksploracja” może być w tym przypadku zbyt dużym słowem), szukamy przedmiotów i dostarczamy je we właściwie miejsca (co jednak nijak nie przypomina abstrakcyjnych łamigłówek z klasycznych przygodówek) i wchodzimy w interakcję z różnymi spotykanymi osobami (tj. NPC-ami, choć tego ze względu na epidemię jest tego mniej). 

Ważną częścią ‘rozgrywki’ jest komunikowanie się przez sieć. Gdzieniegdzie mamy także możliwość wyboru odpowiedzi, ale wybór ten nie ma wielkiego przełożenia na bieg fabuły. 

Half Past Fate: Romantic Distancing jest grą krótką. Można ją ukończyć w mniej więcej godzinę.

Wideo - Half Past Fate: Romantic Distancing

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper