Half-Life: Source

Half-Life: Source

8,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Valve Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
01.06.2004
Europa:
01.06.2004
Producent:
Valve Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
01.06.2004
Europa:
01.06.2004

Half-Life: Source - opis gry

Half-Life: Source to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez Valve Software 1 czerwca 2004 roku na komputery osobiste z systemem Windows oraz 25 września 2013 roku na Macintosha oraz Linuxa. 

Produkcja jest odświeżeniem wydanego w 1998 roku Half-Life działającą na znanym z Half-Life 2 silniku Source. Pierwotnie gra byłą dostępna w ramach edycjach specjalnych Half-Life 2 (Złota, Srebrna, Kolekcjonerska), by potem trafić jako możliwa do kupienia osobno poprzez platformę dewelopera, Steam. Obecnie dostępna wersja ma spolszczone menu oraz opcje, a dialogi są nietłumaczone (dostępna w opcjach gry możliwość załączenia napisów nie działa).

W ramach odświeżenia deweloperzy zdecydowali się - dzięki przenosinom silnik drugiej odsłony serii - jedynie na zmiany w warstwie graficznej oraz fizyce. Wśród zmian można wyróżnić m. in. inny system oświetlenia, zmienione cienie czy niebo, tym razem zamiast prerenderowanej powierzchni zdecydowano się "Skybox" w 3D. Z tymi zmianami gracz może zapoznać się jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia pracownika pewnego naukowego instytutu, Gordona Freemana. W trakcie jednego z przeprowadzanych przy jego udziale badań dochodzi do poważnych komplikacji, a rejon zostaje nawiedzony przez nieproszonych gości. Zadaniem ubranego w ikoniczny kombinezon HEV Gordona jest zrozumieć tą sytuację i spróbować przepędzić nieproszonych gości.

Wideo - Half-Life: Source

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper