Gun.Smoke

Gun.Smoke

7,4
12 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1998
Europa:
1989
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1998
Europa:
1989

Gun.Smoke - opis gry

Gun.Smoke to strzelanina wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a następnie został przeniesiony na NES-a i inne sprzęty, gdzie trafiał już jako część różnych składanek. Pod względem rozgrywki przypominał on Commando, z tym że tutaj akcja toczyła się na Dzikim Zachodzie.

W Gun.Smoke wcielamy się w postać samotnego rewolwerowca Billy’ego Boba, który przybywa do złupionego przez gang miasteczka Hicksville i postanawia wymierzyć sprawiedliwość jego oprawcom.

 

Pod względem rozgrywki gra przypomina Commando, co oznacza, że wydarzenia przedstawione są dzięki kamerze umieszczonej nad miejscem akcji. Na każdej planszy musimy pokonać któregoś z członków gangu w czym przeszkadzają nam rzesze zwykłych zabijaków. W tym miejscu warto podkreślić, że Gun.Smoke nie stara się trzymać historycznych faktów. Na naszej drodze staną różne cudaki, między innymi ninja. Używać możemy broni takich jak strzelba, karabin maszynowy, bomba, rewolwer, a za zdobyczne punkty jesteśmy w stanie nabyć lepszy sprzęt.

 

W trakcie zmagań odwiedzimy zróżnicowane miejscówki, np. indiańską wioskę, góry czy zwyczajną westernową mieścinę. W zmaganiach pomagają dopałki i koń, który sprawia, że możemy przyjąć ‘na klatę’ więcej niż jeden strzał. W wersji na NES-a ciekawie wygląda samo strzelanie - za pomocą A strzelamy przed siebie i lewo, wciskając B przed siebie i w prawo, a wklepując oba te przyciski tylko przed siebie.

 

Wersja z konsoli Nintendo różni się nieco od tej z automatów. Występuje tu przede wszystkim sześciu bossów (a nie dziesięciu), niektórzy przeciwnicy różnią się wyglądem, dodano nowe bronie, wspomnianą możliwość zakupu lepszego sprzętu i zmieniono kilka innych pomniejszych rzeczy.

Wideo - Gun.Smoke

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper