Growlanser Generations

Growlanser Generations

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Career Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
18.12.2003
Producent:
Career Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
18.12.2003

Growlanser Generations - opis gry

Growlanser Generations to składanka, którą tworzy druga i trzecia odsłona serii Growlanser. Oba tytuły reprezentują gatunek strategii turowych. Kompilacja ukazała się na PlayStation 2, za jej produkcję odpowiadało japońskie studio Career Soft, twórcy pierwowzorów.

Growlanser II: The Sense of Justice rozgrywa się w tym samym czasie i uniwersum co pierwsza część. Fabuła skupia się na wojnie między królestwami Rolandia i Burnstein, przy czym w odróżnieniu od oryginału tutaj wątek kręci się wokół tej drugiej strony konfliktu. Głównym bohaterem jest Wein Cruz, który w trakcie rozgrywki poznaje prawdę o konflikcie.

 

Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia ze strategią turową, w której jednak pewną rolę odgrywają też czynniki związane z czasem rzeczywistym - długość ‘ładowania się’ zaklęć, odległość między poszczególnymi jednostkami itd. “Dwójka” wprowadziła do formuły serii zwłaszcza jedną nowość - specjalne bronie zwane Ring Weapons, które można modyfikować za pomocą kryształów posiadających rozmaite właściwości. Poza walką z kolei ważne bywają spotkania protagonisty z wybrankami, od rozwoju których zależne jest zakończenie.

 

Growlanser III: The Dual Darkness to prequel rozgrywający się na długo przed wydarzeniami przedstawionymi w dwóch pierwszych częściach serii. Świat stoi na krawędzi katastrofy, ponieważ słońce staje się coraz słabsze, a jakby tego było mało wyniszczającą wojnę prowadzą między sobą królestwo Aggressival i federacja Xironia. Głównym bohaterem “trójki” jest Slayn Wilder, młody chłopak z amnezją poszukujący prawdy o sobie i bieżących wydarzeniach.

 

W trzeciej części trzon gameplayu pozostał bez zmian, lecz z drugiej strony rozgrywka doczekała się także znaczących modyfikacji. Liczba postaci uczestniczących w bitwach zmniejszyła się z ośmiu do czterech, najpotężniejsze umiejętności wymagają teraz kooperacji ze strony dwóch towarzyszy, a poza tym można je usprawniać. Inne, ważne novum warte napomknięcia to wprowadzenie ‘eksploracji’ na miarę tradycyjnych (j)RPG-ów - po mapie świata, miastach i dungeonach poruszamy się sterując bezpośrednio naszym podopiecznym.

 

Growlanser Generations nie wprowadza znaczących zmian do obu powyższych tytułów. Twórcy zaimplementowali funkcję auto-battle ułatwiającą zmagania z płotkami oraz dość rozbudowane opcje związane z voice-actingiem, a także dodali galerie z ilustracjami i muzyką.

Wideo - Growlanser Generations

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych