Genesis Alpha One

Genesis Alpha One

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Radiation Blue
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Roguelike,   Survival
Premiery
Świat:
29.01.2019
Europa:
29.01.2019
Polska:
29.01.2019
Producent:
Radiation Blue
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Roguelike,   Survival
Premiery
Świat:
29.01.2019
Europa:
29.01.2019
Polska:
29.01.2019

Genesis Alpha One - opis gry

Genesis Alpha One to połączenie strzelanki, survivalu i roguelike z elementami tworzenia bazy. Za produkcję odpowiadało Radiation Blue, rolę wydawcy pełniło zaś Team 17. W tytule zadaniem graczy jest odnalezienie nowych planet do skolonizowania przez ludzi.

Gra nie stawia szczególnego nacisku na fabułę. Założenia są tu proste: jesteśmy kapitanem statku kosmicznego, którym poszukujemy planety mogącej być nowym domem dla ludzkości, ponieważ Ziemia chyli się ku upadkowi.

Rozgrywka składa się w gruncie rzeczy z dwóch części. Pierwsza to rozbudowywanie wspomnianego statku. Proces ten nieco się różni w zależności od tego, z jaką korporacją postanowimy na początku nawiązać współpracę. Decyzja ta ma wpływ na ilość rozmaitych zasobów, jakie otrzymujemy na starcie, komponentów do statku czy perki. Statek może być rozbudowywany w pionie lub poziomie, zaś sam proces przypomina nieco układanie klocków w Tetrisie. Moduły, które możemy skonstruować, to np. szklarnie pozwalające uprawiać rośliny, pomieszczenia dla załogi czy urządzenia do zdobywania surowców z kosmicznych odpadów.

Część druga to natomiast eksploracja. W takich sytuacjach przełączamy się na widok z perspektywy pierwszej osoby. Eksplorować możemy nasz statek kosmiczny, a następnie korzystać z rozmaitych jego dobrodziejstw, które własnoręcznie zamontowaliśmy (istnieje np. możliwość, by się sklonować), a także wszechświat. Mapa składa się z kilku generowanych proceduralnie sektorów, a jeden sektor to jeden system planetarny. 

Odwiedzać możemy też oczywiście poszczególne planety, na których znajdziemy użyteczne materiały lub obiekty, których zeskanowanie pozwoli nabyć nowe perki. Tu i ówdzie nie brakuje też przeciwników (mogą oni również zaatakować nasz statek) utrudniających wykonywanie zadań. Pokonani pozostawiają po sobie fragmenty DNA, które też można wykorzystać do różnych zbożnych celów.

Wideo - Genesis Alpha One

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper