Gangs of London

Gangs of London

5,9
15 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 5.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Soho
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Samochodówka
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
01.09.2006
Europa:
01.09.2006
Polska:
06.09.2006
Producent:
Team Soho
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Samochodówka
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
01.09.2006
Europa:
01.09.2006
Polska:
06.09.2006

Gangs of London - opis gry

Gangs of London jest przygodową grą akcji osadzoną w otwartym świecie, wyprodukowaną przez SCE London Studio i wydaną przez Sony we wrześniu 2006 roku wyłącznie na konsolę PlayStation Portable. Tytuł ten jest nieoficjalną kontynuacją serii The Getaway, znanej dotychczas posiadaczom drugiej stacjonarnej konsoli Sony.

Akcja ma miejsce w Londynie, gdzie do walki o przejęcie władzy nad miastem staje sześć różnych grup przestępczych. Na początku gracz musi opowiedzieć się po jednej ze stron. Można dołączyć do pięciu gangów - rosyjskiej mafii, pakistańskiego gangu, chińskiej triady, Jamajczyków oraz londyńskiej grupy przestępczej z długimi tradycjami. Następnie można już przystąpić do przejmowania kontroli nad brytyjską stolicą. W każdej chwili do wyboru jest kilka różnych misji - gra zawiera przez to sporą dozę nieliniowości i daje grającemu możliwość kreowania przebiegu wydarzeń. Czasem to jego gang jest stroną atakującą jakiś rewir, kiedy indziej znów musi bronić się przed odwetem wroga. Rzadko kiedy wyruszamy na misję w pojedynkę. Zazwyczaj towarzyszy nam kilku sterowanych przez konsolę pomocników. Między postaciami można się w każdej chwili dowolnie przełączać.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Misje w Gangs of London dzielą się na kilka typów - są takie, w których czteroosobową grupą należy bronić jakieś lokalizacji lub samemu zaatakować określony cel. Inne to jednoosobowe misje skradankowe. Deweloper zamieścił również zadania polegające na pościgu samochodowym, w których gracz ma określony czas, żeby dopaść inne auto. Kiedy indziej to grający jest ściganym i wówczas trzeba na tyle umiejętnie kluczyć w miejskim zgiełku, aby pościg się porozbijał. Po każdej misji oprócz końcowej animacji widzimy też statystyki, a każdy gangster może zdobywać kolejne tytuły, które nie mają jednak dużego przełożenia na rozgrywkę. Gangs of London oferuje sporą ilością dodatkowych wyzwań. W trybie Free-Roaming" można m.in, pojeździć jako taksówkarz (im dalsze poziomy, tym trudniej dojechać w wyznaczone miejsce), wcielić się w turystę (należy obić zdjęcia określonym zabytkom w Londynie), policjanta, dostępny jest także tryb zamieszek (gracz musi w określonym czasie wyrządzić szkody na określoną wartość).

 

Od strony technicznej produkcja SCE London Studio jest nierówna. Grafika prezentuje się średnio, widać słabsze tekstury i prościej wykonane obiekty, a modele przechodniów często się powtarzają. Gangs of London nie wywołało zachwytów wśród recenzentów i graczy.

Wideo - Gangs of London

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper