Front Mission 2

Front Mission 2

8,1
14 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
G-Craft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
37.5 godzin
Premiery
Świat:
25.09.1997
Producent:
G-Craft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
37.5 godzin
Premiery
Świat:
25.09.1997

Front Mission 2 - opis gry

Front Mission 2 to strategia turowa wyprodukowana przez G-Craft i wydana przez Square na PlayStation. Główną atrakcją gry są batalie rozgrywające się z udziałem mechów zwanych wanzerami. Tytuł nie ukazał się poza Japonią (istnieje jednak jego nieoficjalne tłumaczenie) ze względu na kontrowersyjne treści.

Akcja FM2 rozgrywa się na początku XXII wieku, w państwie o nazwie Alordesh, które jest odpowiednikiem Bangladeszu. Alerdesh staje się źródłem niepokojów, gdy około 20 lat przed rozpoczęciem gry hamować zaczyna rozwój gospodarczy będący bezpośrednim rezultatem przynależności do Oceania Cooperative Union (OCU). Konsekwencje są nieciekawe: konflikty zbrojne i dwa zamachy stanu. Ten drugi, który ma miejsce w 2102 roku, stanowi zarazem punkt wyjścia do rozgrywki. Historia kręci się wokół żołnierzy działających pod szyldem OCU - są to kapral Ash Faruk, kapitan Thomas Norland oraz pracująca w wywiadzie Lisa Stanley.

Dalsza część tekstu pod wideo

Schemat gry nie odbiega od pierwowzoru - bierzemy udział w starciu, oglądamy scenki popychające fabułę do przodu, odwiedzamy miasta w celu uzupełnienia zapasów itd. Po lokacjach dostępnych na mapie poruszamy się kursorem, a z czasem, tj. wraz z postępami, jest ich coraz więcej.

Podczas batalii gra stawia przed nami różne zadania, ale przeważnie chodzi o to by zniszczyć wszystkich nieprzyjaciół, ew. rzadziej coś ochronić. Prawdopodobnie najważniejsze znaczenie w systemie FM2 mają punkty AP, od których zależy to, jakie czynności będziemy w stanie podjąć. Z czasem (tj. wraz z rozwojem podopiecznych) ich liczba rośnie. Drugim zasługującym na napomknięcie rozwiązaniem są Honor Points, które uzyskujemy za niszczenie wrogich celów. Rezultatem ich nagromadzenia są rozmaite korzyści, np. umiejętność typu Link, dzięki którym poszczególne jednostki mogą zapewnić wsparcie podczas tury przeciwnika.

Oprócz głównego wątku do dyspozycji mamy również inne atrakcje, jak choćby Arene, na której możemy toczyć boje o nagrody pieniężne, oraz Network, sieć, taki tutejszy internet pozwalający zapoznać się z informacjami na temat uniwersum serii.

Wideo - Front Mission 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper