Freedom Fighters

Freedom Fighters

7,6
70 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS2 7.4
XBOX 7.5
GC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strzelanina tak.
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.09.2003
Europa:
01.10.2003
Polska:
15.10.2003
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strzelanina tak.
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.09.2003
Europa:
01.10.2003
Polska:
15.10.2003

Freedom Fighters - opis gry

Freedom Fighters to strzelanina z perspektywy trzeciej osoby, która w 2003 roku pojawiła się na komputerach osobistych, PlayStation 2, Xboksie i GameCubie dzięki IO Interactive. Zbudowana w oparciu o silnik znany już z Hitman 2: Silent Assassin gra przedstawia alternatywną historię świata, w której Armia Czerwona zdołała zaatakować Nowy Jork.

II Wojna Światowa potoczyła się inaczej od tego, co przedstawiają podręczniki do historii - Związek Radziecki stał się dominującą siłą na globie i zrzucił bombę atomową na Berlin kończąc tym samym najbardziej krwawy okres w dziejach ludzkości i ustalając komunistyczne stany otaczające współczesne nam USA. W Freedom Fighters wcielamy się w rodzeństwo hydraulików, Chrisa i Troya Stone, którzy w trackie spotkania ze swoją klientką - aktywistką o imieniu Isabella Angelina - są świadkami ofensywy Armii Czerwonej na ich rodzinny Nowy Jork. Bohaterowie wraz z uwolnioną przez siebie, niedoszłą zleceniodawczynią i napotkanymi w trakcie rozgrywki postaciami tworzą ruch oporu, który sabotuje działania najeźdźców.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Elementem, który wyróżnia Freedom Fighters na tle pozostałych strzelanin TPP jest oparcie zabawy o działania drużynowe i wskaźnik charyzmy, który rośnie wraz z naszymi heroicznymi akcjami. Jego wysoki poziom pozwala rekrutować większą ilość współtowarzyszy (od niezorganizowanych partyzantów, po rannych radzieckich żołnierzy), aż do ich maksymalnej liczby, która wynosi 12 podkomendnych. Współtowarzyszom wydajemy proste rozkazy w postaci polecenia ataku, obrony lub podążania za bohaterem. Scenerią potyczek są ulice wspomnianego, okupowanego przez Rosjan Wielkiego Jabłka.

 

Gra posiada także możliwość wieloosobowej zabawy, w której skład wchodzi doskonale znane fanom strzelanek Capture the Flag i tryb polegający na zabezpieczaniu i kontrolowaniu rozsianych na mapie bunkrów. Każda z frakcji charakteryzuje się odrębnym uzbrojeniem, choć nic nie stoi na przeszkodzi, aby ograbić zastrzelonego właśnie wroga z jego spluwy. W trakcie zmagań multiplayerowych za pomocą automatycznie nabitego na maksa wskaźnika charyzmy każdy z graczy kontroluje ośmiu lub czterech towarzyszy broni w zależności od wybranych zasad danego meczu.

Wideo - Freedom Fighters

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper