Frankenstein: Beyond the Time

Frankenstein: Beyond the Time

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Dust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
01.08.2018
Europa:
01.08.2018
Producent:
The Dust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
01.08.2018
Europa:
01.08.2018

Frankenstein: Beyond the Time - opis gry

Frankenstein: Beyond the Time to gra przygodowa zaprojektowana z myślą o VR wyprodukowana i wydana przez polskie studio The Dust. Tytuł ukazał się na komputerach. Jak sama nazwa wskazuje, był on inspirowany znaną powieścią autorstwa Mary Shelley.

Produkcja wrocławskiego studia The Dust inspirowana jest popularną powieścią Mary Shelley, choć nie stanowi jej adaptacji, opowiadając nową historię. W grze trafiamy do wiktoriańskiej posiadłości wybudowanej na głębokiej prowincji. Jak się okazuje, należała ona do doktora Frankensteina, który przeprowadzał na jej terenie groteskowe eksperymenty. Naszym zadaniem jest dokończyć jego dzieło, ostatni eksperyment, na co mamy wyznaczony pewien limit czasu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Frankenstein: Beyond the Time to gra przygodowa w konwencji “hidden object”, w której naszym podstawowym zadaniem jest wyszukiwanie ukrytych obiektów potrzebnych do tego, by zrealizować stawiane przed nami wytyczne. Na początku rozpoczynamy od konstrukcji eye-gora, mechanicznego pomocnika, który będzie nam towarzyszył w zmaganiach. Po tym wprowadzeniu zaczynamy właściwą zabawę. Od Eye-gora otrzymujemy listę rzeczy, których potrzebujemy do ukończenia eksperymentu doktora Frankensteina, czyli stworzenia potwora. Na papierze wygląda to prosto: musimy odwiedzać różne zakątki posiadłości, aby znaleźć niezbędne przedmioty. Utrudnieniem jest jednak wspomniany limit czasu. Jeśli się w nim nie zmieścimy, proces trzeba będzie powtarzać. Ułatwieniem jest jednak to, że przedmioty są zawsze w tych samych miejscach, więc cel można osiągnąć metodą prób i błędów.

W grze znajdziemy wiele obiektów, z którymi można wejść w interakcję. Co więcej, dynamicznie zmienia się też otoczenie, np. za sprawą warunków pogodowych.

Podczas eksplorowania posiadłości znajdziemy także informacje o działalności dra Frankensteina. O tym, co próbował stworzyć, dlaczego i jak skończył. Nie są one jednak niezbędne, by przejść grę. 

Wideo - Frankenstein: Beyond the Time

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper