Fantasy Strike

Fantasy Strike

2,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 2.0
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sirlin Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.07.2019
Europa:
25.07.2019
Producent:
Sirlin Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.07.2019
Europa:
25.07.2019

Fantasy Strike - opis gry

Fantasy Strike to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Sirlin Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Przy jego tworzeniu brał udział David Sirlin, który pracował wcześniej nad serią Street Fighter.

Fantasy Strike to dwuwymiarowa bijatyka zaprojektowana z myślą o osobach, które nie miały z podobnymi grami zbyt wiele wspólnego i które odstrasza wysoki próg wejścia. Założeniem Davida Sirlina, twórcy gry, było ten próg możliwie jak najbardziej obniżyć. Nie ma tu zatem rozbudowanych combosów i innych ataków wymagających wklepania skomplikowanej kombinacji przycisków, ciągnących się w nieskończoność list umiejętności czy wydumanego sterowania.

Sterowanie wygląda następująco: jeden przycisk odpowiada za zwykły atak, dwa za specjale (kule ogniste, teleporty itd.), jeden za skok, a dwa triggery za atak specjalny (wykonywany po nabiciu wskaźnika) oraz rzut. Blok zaś wykonujemy wciskając tył, czyli podobnie jak w serii Tekken, lecz w Fantasy Strike nie można kucać, dlatego blok wykonuje się tylko na jednej wysokości. By jeszcze bardziej ułatwić wdrożenie się w meandra tutejszej rozgrywki, twórcy przygotowali przydatny tutorial wraz ze szkoleniowymi materiałami video doradzającymi np. jak korzystać z tych lub innych zdolności poszczególnych postaci. Unikatowym patentem gry jest Yomi Counter, kontra, którą możemy wykonać, jeśli chcemy wyrwać się z rzutu. Gdy do niego dochodzi, nie powinniśmy wykonywać żadnych ruchów/wciskać przycisków.

Fantasy Strike oferuje kilka wariantów rozgrywki. Dostępny jest tutaj Arcade, który pełni też funkcję trybu fabularnego, Survival, w którym staczamy serię niekończących się walk, Boss Rush (seria walk z bardziej wymagającymi przeciwnikami, za których pokonanie otrzymujemy dopałki) czy wyzwania regularnie udostępniane przez sieć. Dostępny jest ponadto multiplayer.

W produkcji Sirlin Games dostępnych jest w sumie dziesięć postaci różniących się stylami walki.

Wideo - Fantasy Strike

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper