FIFA Football

FIFA Football

6,8
30 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.02.2012
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.02.2012
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012

FIFA Football - opis gry

Fifa Football jest grą sportową traktującą o piłce nożnej stworzoną przez studio EA Sports i wydaną przez firmę Electronic Arts w lutym 2012 roku na konsolę przenośną PlayStation Vita. Fifa Football to w istocie Fifa 12.

To, co zawsze jest wspólne dla każdego piłkarskiego tytułu spod dłuta Electronic Arts, to licencja, czyli element, który praktycznie od samego początku zaniedbuje konkurencja z Konami. W przypadku Fifa Football producent po raz kolejny stanął na wysokości zadania, gdyż gracz może rozegrać mistrzostwa w kilkudziesięciu krajach, doliczając do tego również krajowe puchary. Zdecydowanie słabiej przedstawia się sytuacja z drużynami reprezentacyjnymi, gdyż nie jest ich wiele, poza tym nie można rozegrać turnieju innego niż towarzyski. Mimo to gry z tej serii od zawsze stawiają na rozgrywki ligowe, a na tym polu licencja obejmuje nawet mało znane kluby i anonimowych dla większości piłkarzy. Nie zabrakło też polskiej Ekstraklasy, jednak ze względu na brak licencji nazwy zespołów zostały zmieniony.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Wydana w październiku 2011 FIFA 12 może nie rewolucjonizowała sprawdzonej formuły, jednak pod pewnym względem zmieniła bardzo dużo w stosunku do wszystkich części, jakie pojawiły się na PlayStation 3 i Xboksie 360. Największym novum był oczywiście zmodyfikowany system gry w defensywie, nazwany przez dewelopera Tactical Defending. Niestety w Fifa Football to rozwiązanie jest nieobecne, przez co wystarczy trzymać przycisk odpowiedzialny za pressing i bez większych problemów można odebrać piłkę nawet najlepszym dryblerom. Tryb online jest ubogi w stosunku do tego, co oferuje „dwunastka”. Gracz musi zadowolić się meczem w formie sparingu lub pojedynkiem rankingowym, którego wynik trafia do ogólnoświatowej tabeli. Istnieje też możliwość wykreowania własnej ligi złożonej ze znajomych, co według dewelopera ma być rekompensatą za brak Football Club czy Live Season. Jedyną innowacją w wersji na Vitę jest dotykowe sterowanie, które przypomina obsługę gier przygodowych typu point’n’click.

 

Najmniejsze zmiany względem „dwunastki” zaszły z pewnością na polu oprawy audio-video. Fifa Football działa na tym samym silniku, co poprzednia część, przez co zmiany, jakie można dostrzec, są co najwyżej kosmetyczne.

Wideo - FIFA Football

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper