Emma: Lost in Memory

Emma: Lost in Memory

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0
XONE -
NS -
PC -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SandBloom Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
16.08.2019
Europa:
16.08.2019
Producent:
SandBloom Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
16.08.2019
Europa:
16.08.2019

Emma: Lost in Memory - opis gry

Emma: Lost in Memories to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana SandBloom Studio. Tytuł ukazał się na najpierw na komputerach, a potem trafił też na konsole PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Emma: Lost in Memories

Fabuła produkcji SandBloom Studio jest minimalistyczna. Gra pozwala nam się wcielić w tytułową Emmę, dziewczynkę, która podążając za tajemniczą sową trafia w bliżej nieokreślonych okolicznościach do dziwnego, surrealistycznego świata, gdzie czeka na nią wiele niebezpieczeństw. Najważniejszym motywem opowieści jest pamięć, a konkretnie jej postępujący zanik.

Rozgrywka - Emma: Lost in Memories

Podczas rozgrywki zadaniem naszej podopiecznej jest pokonywanie kolejnych plansz w całości mieszczących się na ekranie monitora/telewizora/konsoli. Nasza podopieczna dysponuje kilkoma podstawowymi zdolnościami: potrafi biegać, skakać (dysponuje również podwójnym skokiem i umie odbijać się od ścian) oraz ślizga się, co pozwala uniknąć niektórych przeszkód, np. przemknąć pod kolcami. Same zmagania przypominają trochę gry typu endless runner. Gdy mianowicie Emma rozpoczyna bieg, nie może się już zatrzymać. Inne utrudnienie ma związek z podłożem (ale dotyczy to również ścian), które zaczyna stopniowo znikać, gdy bohaterka choć na chwilę postawi na nim stopę.

Podstawowym zadaniem jest dostać się z punktu A do punktu B, co wymaga nieraz abstrakcyjnego myślenia i przemyślenia ruchów, ale oprócz tego twórcy porozmieszczali też na każdej planszy po jednym piórze pełniącym funkcję znajdźki. Zdobycie go jest zwykle znacznie trudniejsze niż ukończenie levelu, zwłaszcza że musimy z nim dobrnąć do wyjścia w trakcie tej samej próby.

Emma: Lost in Memories posiada dwa tryby: Main Story i Memory Chest.

Wideo - Emma: Lost in Memory

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper