Eiyuden Chronicle: Rising

Eiyuden Chronicle: Rising

6,9
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
XSX|S 6.8
NS 8.0
PC 8.0
PS4 7.0
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Natsume Atari
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
10.05.2022
Europa:
10.05.2022
Producent:
Natsume Atari
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
10.05.2022
Europa:
10.05.2022

Recenzja redakcji

Eiyuden Chronicle Rising
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

8.0
Eiyuden Chronicle: Rising - recenzja gry. Smakowita przystawka przed daniem głównym
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Eiyuden Chronicle: Rising - opis gry

Eiyuden Chronicle: Rising to gra action-RPG wyprodukowana przez Natsume Atari i wydana przez 505 Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Switch, Xbox One i Xbox Series. Jego akcja rozgrywała się przed wydarzeniami ukazanymi w Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes. Jednym z głównych filarów rozgrywki jest rozbudowa miasta.

Fabuła - Eiyuden Chronicle: Rising

W Eiyuden Chronicle: Rising wcielamy się w niejaką CJ, młodą podróżniczkę przybywającą do New Nevaeh, by przejść rytuał przejścia. Dość szybko okazuje się jednak, że mieścina do jakiej przybyliśmy leży w ruinie po ostatnim trzęsieniu ziemi, w związku z czym bohaterka jest zmuszona najpierw pomóc miejscowym. Fabuła kręci się jednak przede wszystkim wokół Runebarrows – kompleksu tajemniczych ruin znajdujących się pod New Nevaeh.

Rozgrywka - Eiyuden Chronicle: Rising

Eiyuden Chronicle: Rising to dwuwymiarowa gra action-RPG, w związku z czym system walki jest tutaj zręcznościowy (w odróżnieniu od turowego z Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes). Do dyspozycji mamy trzy grywalne postacie, każdy z nich ma swój dedykowany przycisk ataku na klawiaturze czy padzie. Istotne znaczenie mają tu Linki, czyli łączonych combosach - gdy bohater A wykonuje cios, na scenę wbija jego kumpel, a następnie znów wskakuje bohater A. Początkowo akcję możemy łączyć w maksymalnie dwa ataki, ale im dalej w las, tym nasze możliwości są większe. Potencjał bojowy postaci można usprawniać. Twórcy przygotowali prosty system rozwoju i ulepszania ekwipunku.

Główny wątek w Eiyuden Chronicle: Rising jest stosunkowo krótki (kilka godzin), jednak gra oferuje sporo zadań pobocznych, jakie wykonujemy dla mieszkańców New Nevaeh. Łącznie jest ich ponad 100 i większości sprowadzają się one do wykonywania prostych wytycznych typu “przynieś, podaj”.

Wideo - Eiyuden Chronicle: Rising

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper