Earth Defense Force 5

Earth Defense Force 5

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
PS4 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sandlot (JP)
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
11.12.2018
Producent:
Sandlot (JP)
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
11.12.2018

Recenzja redakcji

Earth Defense Force 5 - recenzja gry. Brzydkie, drętwe, ale wciągające
7.0
Earth Defense Force 5 - recenzja gry. Brzydkie, drętwe, ale wciągające
PS4

Earth Defense Force 5 - opis gry

Earth Defense Force 5 to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez studio Sandlot i wydana przez D3 Publisher. Tytuł ukazał się pierwotnie na PlayStation 4, a potem ukazał się też na PC.

Pod względem założeń piąta część Earth Defense Force nie odbiega szczególnie od poprzednich części cyklu, oferując minimalistyczną fabułę. Gra jest swego rodzaju rebootem cyklu. Pozwala nam się ona wcielić w zwykłego cywila, który doświadcza zakrojonej na szeroką skalę inwazji kosmitów. Czując odpowiedzialność za losy świata, postanawia on wstąpić do tytułowych sił.

Dalsza część tekstu pod wideo

Singlowa kampania EDF5 składa się ze 110 misji (nie wliczając rozszerzeń wydawanych po premierze) i jest to największa liczba w historii serii. Jeszcze przed rozpoczęciem zadania możemy wybrać klasę, jaką będzie reprezentować nasza postać. Jest to Ranger, Wing Diver, Air Raider oraz Fencer. Różnią się one wyposażeniem, co ma później przełożenie na styl rozgrywki. Generalnie misje można przechodzić dowolną klasą, lecz w rzeczywistości właściwy wybór ułatwia nam niekiedy zmagania. Co warto dodać, klasy (z wyjątkiem Air Raidera) mają sloty na usprawnienia (jeden lub dwa).

Produkcję Sandlot na tle konkurencyjnych gier wyróżnia przede wszystkim skala. Mapy, gdzie toczy się akcją są sporej wielkości, podobnie jak przeciwnicy - terroryzujące ludność przerośnięte robale potrafiące wspinać się po budynkach wszelkiej maści, by złapać ofiarę. W poruszaniu się po dużych lokacjach pomagają pojazdy, na które możemy się natknąć podczas wykonywania misji. Pokonani przeciwnicy pozostawiają zaś po sobie różne dobra: medykamenty regenerujące zdrowie (naszej postaci i innych żołnierzy, jeśli są w pobliżu) czy dopałki usprawniające bronie i pancerze.

Earth Defense Force 5 oferuje tryb multiplayer w postaci kooperacji dla czterech osób. 
 

Wideo - Earth Defense Force 5

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper