Dyad

Dyad

2,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 2.0
PS3 3.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Right Square Bracket Left Square Bracket
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Wyścigi,   Muzyczna
Premiery
Świat:
17.07.2012
Europa:
07.11.2012
Producent:
Right Square Bracket Left Square Bracket
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Wyścigi,   Muzyczna
Premiery
Świat:
17.07.2012
Europa:
07.11.2012

Dyad - opis gry

Dyad to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne kanadyjskie studio Right Square Bracket Left Square Bracket. Tytuł pierwotnie ukazał się na PlayStation 3, a jakiś czas później trafił też na komputery osobiste z systemem Windows, Linux i OS X.

Dyad to dość oryginalna pod względem rozgrywki produkcja, którą na siłę można porównać np. do Rez Segi lub do niektórych gier muzycznych Harmonix. W produkcji Right Square kierujemy małym atomem, który przemierza długie tunele. Rzecz polega na omijaniu cząsteczek porozstawianych w różnych miejscach, choć gameplay nie sprowadza się po prostu do wciskania kierunków lub zestrzeliwania celów. Nasz atom zamiast tego wypuszcza wiązkę energii, którą może ‘pochwycić’ przyklejone do ścian tunelu groźne drobiny materii. Gdy nam się to powiedzie, przybliżamy się do owej drobiny z dużą prędkością, a ta w wyniku tego zmienia kolor. Dzięki połączeniu kilku o tej samej barwie otrzymujemy boosta, dzięki czemu atom porusza się znacznie szybciej. Przy dobrej passie rozgrywce zaczyna towarzyszyć melodia.

Na naszej drodze znajdziemy kilka rodzajów przeszkadzajek, których ‘pacyfikacja’ wymaga przedsięwzięcia nieco innych środków. W ten sposób rozgrywka nabiera dodatkowych rumieńców, przywodząc na myśl chociażby gry logiczno-zręcznościowe. W zmaganiach pomagają dopałki uodparniające przed przeszkodami o konkretnym kolorze. Po kontakcie z drobiną w odpowiednim kolorze lub zebraniu dodatkowego power-upa czas trwania nietykalności można wydłużyć.

Dyad składa się z 26 poziomów. Każdy kolejny oferuje coraz poważniejsze wyzwanie.  

Wideo - Dyad

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych