Duke Nukem

Duke Nukem

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Apogee Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Premiery
Świat:
01.07.1991
Europa:
1992
Producent:
Apogee Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Premiery
Świat:
01.07.1991
Europa:
1992

Duke Nukem - opis gry

Duke Nukem (znany także jako Duke Nukum) to side-scrollowa strzelanina wyprodukowana i wydana w systemie shareware przez amerykańskiego dewelopera Apogee Software (we współpracy z PC-SIG) 1 lipca 1991 roku w USA i w 1992 w Europie na MS-DOS. W 1998 - dzięki Digital River - produkcja trafiła do cyfrowej dystrybucji, a 2 lipca 2013 roku na Steamie pojawiła się wersja na PC z systemem Windows oraz Macintosh. Jest to pierwsza odsłona serii opowiadająca o losach księcia, która ukazała się w 3 epizodach. Produkcja była także dołączana do kopii Duke Nukem 3D w wersji na PC.

Produkcja jest mieszanką strzelaniny oraz gry platformowej w 2D. Gracz porusza się więc w prawo i przy pomocy wymyślnego arsenału eliminuje wrogów, a przy okazji szuka sekretów. Podobnie jak w przypadku niektórych gier od tego dewelopera, istnieją także osiągnięcia za wykonanie pewnych nieoczywistych celów jak np. zniszczenie wszystkich kamer. Gracz może zapoznać się z tą produkcją wyłącznie w rozgrywce dla pojedynczego gracza, która to składa się z 3 epizodów:

  • Pierwszy epizod "Shrapnel City" opowiada historię starcia między Dukem a doktorem Protonem. Planuje on wraz z armią robotów podbić świat, a książę jako jedyny może go pokonać.
  • Drugi epizod "Mission: Moonbase" jest kontynuacją historii z pierwszego epizodu. Duke'owi udało się pokonać doktora Protona, który to przeżył i uciekł do swojej bazy na księżycu. Książę podąża więc za nim, by go wyeliminować na dobre.
  • Trzeci epizod "Trapped in the Future" podejmuje historię alternatywnej wizji przyszłości. W jej ramach doktor Proton jest bardzo potężny, a Duke praktycznie bezbronny. Jego zadaniem jest więc uciec z tej wizji i wyeliminować głównego złego.

Produkcja spotkała się z ciepłym odbiorem ze strony fanów i była jednym z lepiej sprzedających się produktów w systemie shareware w latach 1991-1992. Z powodu obaw o konflikt prawny (finalnie okazały się one nieuzasadnione) jedna z wersji gry nazywa się Duke Nukum.

Wideo - Duke Nukem

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper