Dragon Quest X: Rise of the Five Tribes Offline

Dragon Quest X: Rise of the Five Tribes Offline

Producent:
B.B. Studio
Wersja językowa:
Japońska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.09.2022
Producent:
B.B. Studio
Wersja językowa:
Japońska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.09.2022

Dragon Quest X: Rise of the Five Tribes Offline - opis gry

Dragon Quest X Offline to gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł jest specjalną wersją dziesiątej odsłony DQ niewymagającą połączenia z internetem i oferującą zupełnie nowy styl graficzny. 

Fabuła - Dragon Quest X

Założenia fabularnie nie uległy zmianie względem sieciowego pierwowzoru. Grę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci, która jest człowiekiem i mieszka wraz z rodzeństwem w wiosce Etene. Spokojne życie przerywa Nelgel, władca piekieł, w wyniku czego protagonistka (lub protagonistka) umiera, a jego dusza trafia do ciała przedstawiciela jednej z pięciu ras, który umarł w tym samym czasie. Pod światłym przewodem mędrca bohater wyrusza w długą i niebezpieczną podróż w celu odszukania i rozprawienia się z antagonistą.

Rozgrywka - Dragon Quest X

W Dragon Quest X Offline, tak jak w oryginale, możemy przejąć kontrolę nad postać reprezentującą jedną z pięciu ras, tj. Ogre, Elf, Dwarf, Puklipo oraz Weedie. Każda z nich przywiązana jest do innego żywiołu.

W offline’owej edycji Dragon Quest X znaczącym zmianom uległ z jednej strony styl graficzny (postacie wykonane są tutaj w stylu chibi), a z drugiej rozgrywka. Przeciwnicy widoczni są w trakcie eksploracji, a gdy wejdziemy z nimi w kontakt przenosimy się na specjalnie wydzielone pole bitwy. Umiejętności wybieramy z listy komend, a jeśli nabijemy stosowny wskaźnik, będziemy mogli używać specjalnych technik. W starciach może uczestniczyć kilka postaci, którym da się wydawać proste polecenia. O wachlarzu skilli decyduje natomiast profesja (wraz z postępami można je rozwijać), a tych jest z początku sześć.

Względem wersji Online zmieniła się konstrukcja świata. Odległości między lokacjami są tym razem mniejsze. Twórcy dodali także zupełnie nową zawartość (scenariusze i postacie) nieobecną w wersji online. 

Gra na premierę nie oferowała zawartości dużych fabularnych rozszerzeń wydawanych do wersji sieciowej po premierze. Te udostępniono później jako DLC. 

Wideo - Dragon Quest X: Rise of the Five Tribes Offline

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper