Dragon's Lair

Dragon's Lair

6,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Leisure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Kinect
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.05.2012
Europa:
18.05.2012
Producent:
Digital Leisure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Kinect
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.05.2012
Europa:
18.05.2012

Dragon's Lair - opis gry

Dragon’s Lair to gra przygodowa w konwencji interaktywnego filmu wyprodukowana przez studio Digital Leisure i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na Xboxie 360 i był dostępny w cyfrowej dystrybucji.

Dragon’s Lair w wersji na Xboxa 360 przygotowanej przez Digital Leisure to w zasadzie ta sama gra, która pojawiają się wcześniej na wielu innych platformach. Ogólnie rzecz biorąc mamy tu do czynienia z interaktywnym filmem animowanym, który pozwala nam wejść w buty dzielnego, choć niespecjalnie lotnego rycerza próbującego uratować księżniczkę porwaną przez złego smoka. Zmagania rozpoczynają się w zamku czarnoksiężnika najeżonym wieloma niebezpieczeństwami, a następnie główny bohater schodzi do jaskiń znajdujących się pod budynkiem, które poprzedzają ostatnie starcie. Całość da się przejść bardzo szybko.

Dalsza część tekstu pod wideo

Największa zmiana względem poprzednich wersji polega na tym, że na Xboxie 360 grać możemy korzystając z sensora ruchu Kinect. Nad głównym bohaterem, podobnie jak w pierwowzorze, nie mamy bezpośredniej kontroli. Gdy rycerz zmaga się z jakąś trudnością, musimy wykonać jakiś gest. Na przykład wychylić się w odpowiednim kierunku czy podskoczyć. Oprócz tych standardowych ruchów dochodzą też gesty, które zależą od konkretnej sytuacji, np. wtedy gdy musimy chwycić linę lub zaatakować mieczem.

Twórcy zaimplementowali tryb Adventure Mode, w którym nie da się przegrać. Od nas zależy tylko to, ile punktów zdobędziemy w trakcie przygody (do tego musimy precyzyjnie wykonywać stosowne gesty). Jest też multiplayer, który pozwala dwóm osobom grać na przemian i razem gromadzić punkty.

Nowa jest również funkcja, dzięki której gra robi nam zdjęcia podczas zabawy. Tymi jednak nie można się dzielić z innymi online.

Wideo - Dragon's Lair

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper