Disciples II: Mroczne proroctwo

Disciples II: Mroczne proroctwo

8,7
24 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Strategy First
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Śr. czas:
70 godzin
Liczba graczy:
1 - wielu
Premiery
Świat:
24.01.2002
Europa:
2002
Polska:
07.08.2002
Producent:
Strategy First
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Śr. czas:
70 godzin
Liczba graczy:
1 - wielu
Premiery
Świat:
24.01.2002
Europa:
2002
Polska:
07.08.2002

Disciples II: Mroczne proroctwo - opis gry

Disciples II to jedna z najlepszych strategii turowych jakie ukazały się w latach 90-tych i godny konkurent dla Heroes of Might & Magic 3. Jej producentem i wydawcą była firma Strategy First (m.in. seria Europa Universalis), a sama gra ukazała się na rynku 24 stycznia 2002 (Polska - 7 sierpnia 2002, wydawcą był CD Projekt).

Akcja Disciples II: Dark Prophecy rozgrywa się w Nevendaarze - świecie dark fantasy, w którym niekończącą się wojnę prowadzą 4 rasy (dodatek Bunt Elfów wprowadza dodatkową rasę, ale o tym innym razem) - Hordy Nieumarłych, Legiony Potępionych, Imperium i Górskie Klany. 

Rozgrwykę w DII toczymy na mapach o różnej wielkości, gdzie naszego bohatera przemieszczamy w sposób dobrze znany miłośnikom strategii turowych - czyli mamy określoną ilość punktów ruchu w rundzie i wykorzystujemy je wedle naszego uznania. Natomiast podczas starć z wrogiem jednostki nie przemieszczają się, a jedynie wykonują ataki "z miejsca". Istotny dla zwycięstwa jest dobór i właściwe umiejscowienie naszych żołnierzy, tak aby maksymalnie wykorzystać ich mocne strony i jednocześnie zminimalizować zagrożenia związane z tymi słabymi. 

Osiągnięcie sukcesu w danym scenariuszu jest uzależnione od wypełniania kluczowych misji oraz utrzymania naszej stolicy w jednym kawałku. Pomaga nam w tym "Strażnik", czyli potężna istota stworzona w jednym celu - anihilacji każdego, kto zagrozi naszej stolicy. Oprócz zadań głównych, mamy także możliwość wykonywania zleceń pobocznych, przeszukiwania opuszczonych miejsc (można w nich znaleźć przydatne artefakty, ale i śmiertelne niebezpieczeństwo), trenowania jednostek w specjalnych ośrodkach, kupowaniu czarów itp. itd. Oczywiście nie można także nie wspomnieć o standardowym poszukiwaniu bogactw naturalnych i rozbudowie naszej fortecy oraz opracowywaniu coraz potężniejszych zaklęć (ok 150 dostępnych sztuk). Każda z ras, którymi przyjdzie nam sterować w Disciples II charakteryzuje się odmiennymi typami jednostek, które na dodatek ewoluują w mocniejsze odmiany po zgromadzeniu odpowiedniej ilości doświadczenia. Bohaterowie natomiast, dzielą się na 3 typy i każdy z nich oferuje szereg różnych bonusów właściwych tylko jemu. Magowie mogą używać większej ilości zaklęć, Wojownik regeneruje swoje zdrowie i jednostek w drużynie, a  Mistrz Gildii rozbudowuje możliwości Gildii Złodziei np. o opcję zamordowania konkretnej jednostki/bohatera u wroga. 

Tytuł oferuje rozgrywkę zarówno single jak i multiplayer oraz dobrze znaną fanom serii HoM&M - Hot seat, czyli wspólną rozgrywkę przy jednym komputerze.

Wideo - Disciples II: Mroczne proroctwo

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper