Apostołowie: Święte ziemie

Apostołowie: Święte ziemie

7,7
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Strategy First
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.10.1999
Europa:
1999
Polska:
23.08.2001
Producent:
Strategy First
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.10.1999
Europa:
1999
Polska:
23.08.2001

Apostołowie: Święte ziemie - opis gry

Apostołowie: Święte ziemie to strategia turowa stworzona przez Strategy First. Gra ukazała się na rynku 4 października 1999 roku, zaś w Polsce 23 sierpnia 2001. Dystrybutorem gry w Polsce zostało Lemon Interactive.

Akcja gry toczy się w świecie fantasy o nazwie Nevendaar. Został on stworzony przez Bethrezena, który był ulubionym aniołem Wielkiego Ojca. Było to miejsce pełene ładu i harmonii, jednak inni aniołowie z zazdrości zasiali na świecie zło. Gdy Wielki Ojciec zobaczył ten świat ze wściekłości wtrącił  Bethrezena do piekielnego więzienia. Źródłem innego konfliktu była kłótnia miedzy Wotanem a Galleanem o północne tereny. Bóg krasnoludów wyrwał serce swego rywala i cisną je w słońce. Żona zamordowanego Mortis poprzysięgła zemstę.

W grze mamy możliwośc pokierowania jedną z czterech ras. Imperium zrzeszające ludzi, którzy czcą Wielkiego Ojca, Górskie Klany krasnoludów i olbrzymów wyznawców Wotana, Nieumarłe Hordy bogini Mortis i piekielne sługi Bethrezena. Każda z rasy dysponuje zupełnie innymi jednostkami, które po bitwie zyskują kolejne poziomy doświadczenia, dzieki którym zyskuje kolejny etap rozwoju. Większość drzewek jest rozbudowana, dzięki czemu nawet grając tą samą rasą można mieć w każdej misji inna armię. Do tego możemy wybrać jednego z trzech wodzów: Komesa, którego jednostki regenerują życie między turami, Mistrza magów, który może rzucać czary dwa razy dziennie i Mistrza gildii, którego złodzieje mogą więcej.  Jak w każdej innej strategii turowej będziemy toczyć wiele walk, zdobywać miasta i wpływy.

Gra dysponuje również trybem wieloosobowym. Niestety grać można tylko przez sieć, ponieważ twórcy nie zaimplementowali trybu gorących krzeseł.

Disciples: Sacred Lands przeszło bez większego echa, ponieważ wydano ją krótko po Heroes of Might and Magic 3. Jednak udało jej się zdobyc grono wiernych fanów.

Wideo - Apostołowie: Święte ziemie

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper