Disc Creatures

Disc Creatures

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Picorinne Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
17.10.2019
Europa:
17.10.2019
Producent:
Picorinne Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
17.10.2019
Europa:
17.10.2019

Disc Creatures - opis gry

Disc Creatures to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Picorinne Soft i wydana przez Dangen Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach. Pod względem rozgrywki przypominał on serię Pokemon.

Produkcja studia Picorinne Soft żywo przypomina -- zarówno pod względem stylu graficznego, jak i gameplayu -- pierwszą odsłonę serii Pokemon wydaną na Game Boyu. Gra nie stawia jednak przed nami konkretnego celu, typu zostań najlepszym trenerem czy złap wszystkie potwory. Zamiast tego zostajemy tzw. Disc Rangerem, swoistym stróżem prawa, który wykorzystuje tytułowe stworzenia (na początku wybieramy sobie trzy spośród do pięciu) do zaprowadzania porządku podczas rozmaitych misji, na przykład śledztwa w sprawie nawiedzonego domu.

Choć Disc Creatures istotnie na pierwszy (i nie tylko pierwszy) rzut oka przypomina Pokemony, twórcy przygotowali też szereg rozwiązań, które wyróżniają ich grę na tle konkurencji. Tutaj dla przykładu w starciach po naszej stronie uczestniczy nie jeden, tylko trzech podopiecznych podporządkowanych jakiemuś żywiołowi. Stworki oczywiście różnią się przy tym umiejętnościami, a ich poziom da się zwiększyć za odpowiednią opłatą. Same walki są zaś turowe, a w ich trakcie pożądane zdolności wybieramy z listy komend. Przeciwnicy są widoczni na mapach, a jeśli pokonamy wszystkich, musimy wyjść z danej lokacji i wrócić, by ci zdążyli się zrespawnować.

W kontekście narracji warto także wspomnieć, że tutejsze stworzenia (pozyskujemy je swoją drogą z płyt kompaktowych) różnią się się od pokemonów tym, iż potrafią się z nami porozumiewać, wchodzić w interakcje, a także mają swoje historie. Twórcy przygotowali ich w sumie dwieście, a każdy stworek posiada swoje własne drzewko rozwoju. 

Tytuł nie posiada multiplayera.

Wideo - Disc Creatures

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper