Detective Pikachu

Detective Pikachu

5,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creatures Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
03.02.2016
Europa:
23.03.2018
Polska:
23.03.2018
Producent:
Creatures Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
03.02.2016
Europa:
23.03.2018
Polska:
23.03.2018

Detective Pikachu - opis gry

Detective Pikachu to gra przygodowa wyprodukowana przez japońskie studio Creatures i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się tylko na przenośnej konsoli Nintendo 3DS.

Produkcja studia Creatures różni się dość znacząco od pozostałych gier z serii Pokemon, zwłaszcza głównych części. Opowieść koncentruje się na perypetiach dwójki bohaterów. Jest to tytułowy pikachu, maskotka cyklu, który różni się od swoich uroczych pobratymców tym, że jest jest może i bardziej ociężały i mniej zwinny, ale za to nadrabia inteligencją i uważa się za świetnego detektywa oraz osiemnastoletni Tim Goodman, który z bliżej nieznanych powodów rozumie mowę pokemona. Razem próbują oni rozwikłać różne sprawy dotyczące pokemonów na terenie miasta Ryme City, gdzie toczy się akcja, ale ich najważniejszym zadaniem jest dowiedzenie się, dlaczego zniknął ojciec Tima.

Struktura gry przywodzi na myśl serię Ace Attorney. Można tu mówić o podziale na dwie główne części. Pierwsza to gromadzenie informacji, co osiągamy przeczesując Ryme City. Warto pamiętać, że Tim potrafi rozmawiać z innymi ludźmi, pikachu natomiast z innymi pokemonami. Gdy uzbieramy wystarczająco dużo informacji (dostęp do nich mamy na dolnym ekranie konsoli), wówczas możemy sprawę, co wieńczy swego rodzaju quiz. Historia składa się łącznie z dziewięciu rozdziałów. A oprócz wymienionych powyżej czynności od czasu do czasu mamy także do czynienia ze zręcznościowymi sekwencjami qte, w trakcie których musimy wciskać wskazane przyciski w odpowiednim czasie. Przejście gry zajmuje mniej więcej dziesięć-dwanaście godzin.

Jako ciekawostkę warto dodać, że na podstawie gry zrealizowano film (odpowiadało za niego Legendary Entertainment), który pojawił się w kinach rok po jej premierze.

Wideo - Detective Pikachu

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper