Demon's Crest

Demon's Crest

8,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
21.10.1994
Europa:
01.03.1995
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
21.10.1994
Europa:
01.03.1995

Demon's Crest - opis gry

Demon’s Crest to scrollowana gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Capcom na konsolę Super Nintendo. Tytuł był nieoficjalną kontynuacją Gargoyle’s Quest i zarazem spin-offem serii Ghosts’n’Goblins.

Głównym bohaterem jest demon, którego gracze mogą kojarzyć z Ghosts’n’Goblins. Historia kręci się wokół kilku tak zwanych herbów. Firebrand, bo tak ma na imię nasz podopieczny, próbuje znaleźć wszystkie sześć, co umożliwi mu podbicie wszystkich wymiarów i krain. Ostatni z nich zdobywa po walce ze smokiem, jednak inny demon, Phalanx, wykorzystuje jego zmęczenie po ciężkim boju, by wykraść wszystkie przedmioty. Gra rozpoczyna się kiedy uwięziony Firebrand ma zostać stracony przez truchło smoka którego pokonał nieco wcześniej.

 

Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z grą zręcznościową z elementami RPG, co sprawia, iż przypomina ona nieco późniejsze części Castlevanii. Nasz podopieczny posiada podstawowy atak umożliwiający mu ciskanie kulami ognistymi, ale zyskując kolejne przedmioty jego potencjał bojowy się rozwija. Ważne są tu wspomniane herby. Każdy z nich wyposaża Firebranda w jakąś unikalną zdolność, np. umożliwia pływanie lub latanie (wprawdzie na początku przygody demon posiada skrzydła, jednak w powietrzu potrafi utrzymać się tylko przez chwilę).

 

Innym elementem charakterystycznym dla (j)RPG jest mapa świata. Jej obecność sprawia, iż to sami wybieramy, w które miejsce chcemy się udać. Rzecz jasna poczucie swobody często jest zwodnicze, bo i tak musimy spełnić konkretne wymogi, by ruszyć naprzód z fabułą, ale patent uatrakcyjnia zabawę i wprowadza nieco świeżości względem głównej serii, która jest zwykłym side-scrollerem. Demon’s Crest zachęca ponadto do ponownego przechodzenia - od naszych decyzji zależy bowiem, jakie zakończenie obejrzymy.

Wideo - Demon's Crest

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper