Dead or Alive

Dead or Alive

7,2
66 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.2
SAT 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
24.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.03.1998
Europa:
07.1998
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
24.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.03.1998
Europa:
07.1998

Dead or Alive - opis gry

Dead or Alive to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Team Ninja i wydana przez Tecmo najpierw na automatach, a następnie na Segę Saturn (tylko Japonia) oraz PlayStation. Jak powiedział Tomonobu Itagaki, szef Team Ninja, powodem powstania gry były jego niezadowolenie stanem beat’em-upów w drugiej połowie lat 90-ych.

Itagaki tłumaczył w swoim czasie, że zależało mu, by przywrócić stary dobry feeling z automatów. I faktycznie, Dead or Alive może poszczycić się kilkoma rozwiązaniami, które wyróżniają produkcję Team Ninja na tle innych współczesnych sobie bijatyk.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Dead or Alive wyróżnia zwłaszcza dynamika pojedynków, w tym ciekawe rozwiązanie stawiające na refleks grającego. W tutejszym systemie walki na drugi plan schodzi zdolność blokowania, a zamiast tego gra zachęca, by nauczyć się przechwytywać ciosy i wyprowadzać kontry. Myk ten jest bardziej rozbudowany niż brzmi teoria, bowiem różne rodzaje ataków wymagają zastosowania innych przechwytów.

 

Innym godnym odnotowania rozwiązaniem są niebezpieczne strefy na arenach. Poza pewnym bezpiecznym obszarem twórcy umieścili tu tzw. danger zones, których właściwe wykorzystanie może być wyniszczające dla oponenta. Ilekroć bowiem ktoś otrzyma nieblokowany/nieprzechwycony oklep i upadnie na wspomnianą strefę, zostanie wystrzelony w powietrze, co nie tylko zwiększy obrażenia, ale da też szansę, by odpalić niczym nieskrępowane combo  

 

Pomijając gameplay, Dead or Alive zasłynęło też dzięki zawodnikom, a raczej zawodniczkom, które, po pierwsze, często walczą w skąpych strojach, a po drugie - nienaturalnie skaczą im piersi przy gwałtowniejszych ruchach. W wersji na PlayStation bonusowo pojawiają się dwie nowe postacie - Bass Armstrong  (ojciec Tiny Armstrong) oraz Ayane.

Wideo - Dead or Alive

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper