Battle Arena Toshinden 3

Battle Arena Toshinden 3

5,6
19 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 5.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.12.1996
Europa:
03.1997
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.12.1996
Europa:
03.1997

Battle Arena Toshinden 3 - opis gry

Battle Arena Toshinden 3 to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Tamsoft i wydana w Europie przez Sony Computer Entertainment. W odróżnieniu od poprzednich dwóch części serii, trzeci Toshinden ukazał się tylko na PlayStation.

Gra jest bezpośrednią kontynuacją drugiej części serii.  Mająca niecne zamiary grupa Secret Society została wówczas rozbita, ale na jej miejsce szybko pojawiły się nowe czarne charaktery skupione w tak zwanej Organizacji. Jej celem jest odprawienie rytuału, który ma przyzwać złego boga.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W grze występują 32 grywalne postacie: czternastu zawodników na starcie, czternastu członków Organizacji oraz czterech bossów. Co jednak warto dodać, zawodnicy Organizacji nie różnią się nazbyt umiejętnościami od swoich odpowiedników stojących po jasnej stronie mocy. Listy ich ciosów są bardzo podobne.

 

Twórcy wprowadzili kilka dość istotnych zmian do formuły serii. Wymienić można zwłaszcza trzy. Po pierwsze, areny, na których toczą się teraz pojedynki, są zamknięte. Po drugie, fizyka została zmodyfikowana tak, by zrobić użytek z tych warunków. Teraz np. wiele ataków jest w stanie odrzucić oponenta na większe odległości. Po trzecie, zmieniono system combosów. Zawodnicy posiadają zaprogramowane sekwencje ciosów, ale możemy też tworzyć własne kombinacje używając chociażby ataków specjalnych.

 

Wersja japońska i zachodnia nieco się od siebie różnią. W tej pierwszej były dwa bloki (na ciosy na high i low), a w drugiej tylko jeden. Wersje amerykańska i europejska otrzymały także dwa nowe warianty rozgrywki: rozbudowany Practice Mode oraz Survival, gdzie staramy się przeżyć jak najdłużej posiadając jeden pasek energii.

Wideo - Battle Arena Toshinden 3

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper