Dead or Alive: Xtreme 2

Dead or Alive: Xtreme 2

6,1
16 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Inna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.11.2006
Europa:
08.12.2006
Polska:
08.12.2006
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Inna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.11.2006
Europa:
08.12.2006
Polska:
08.12.2006

Dead or Alive: Xtreme 2 - opis gry

Dead or Alive: Xtreme 2 to spin-off serii bijatyk od Team Ninja, który rozwija formułę przedstawioną przy okazji Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball. Tytuł ukazał się tylko na Xboxa 360 w 2006 roku.

Podobnie jak w części pierwszej gracz ma do wyboru dziewczyny z serii Dead or Alive (Kasumi, Ayane, Hitomi, Tina, Leifang, Helena, Christie, Lisa i Kokoro), które spędzają dwutygodniowe wakacje na tropikalnej wyspie należącej do Zacka. Mogą one wykonywać rozmaite czynności o trzech porach dniach, tzn. rano, popołudniu i wieczorem.

 

Najważniejsza jest wciąż siatkówka. W meczach biorą udział cztery zawodniczki, którymi sterujemy za pomocą dwóch przycisków. Jeden służy do ataku i bloku, drugi do przyjmowania piłki. Gameplay jest jednak teraz bardziej wymagający, bowiem dziewczyny nie ustawiają się automatycznie w najbardziej dogodnych miejscach. Ponadto poprawiono kamerę, którą krytykowano w Xtreme Beach Volleybal, oraz zaimplementowano sieciowy tryb multiplayer dla dwóch osób (nie ma jednak lokalnego).

 

Xtreme 2 oferuje jednak znacznie więcej. Twórcy dorzucili liczne minigry, jak wyścigi na skuterach wodnych (w nim także możemy grać przez sieć) czy pojedynki polegające na zrzuceniu rywalki do wody. Powraca także kasyno, a w nim m.in. ruletka, blackjack czy poker.

 

Ważna rolę w DOAX2 odgrywają relacje między dziewczynami, które można polepszać kupując im upominki związane z hobby (każda ma inne) lub biorąc udział w niektórych rozrywkach. Sympatia (i antypatie) mają przełożenie na mecze siatkówki. Im są lepsze, tym lepiej rozumieją się zawodniczki z jednego zespołu.

 

Mimo rozwinięcia przedstawionej trzy lata wcześniej formuły Xtreme 2 dostawało znacznie słabsze noty niż pierwowzór. Wakacyjną miniserię Team Ninja próbowano jeszcze kontynuować na PSP, ale wydane na przenośnej konsoli Sony Dead or Alive: Paradise okazało się totalnym niewypałem.

Wideo - Dead or Alive: Xtreme 2

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper