Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower

Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower

7,0
7 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Klein Computer Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.12.2004
Europa:
01.09.2005
Producent:
Klein Computer Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.12.2004
Europa:
01.09.2005

Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower - opis gry

Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower to dwuwymiarowa bijatyka wydana tylko na PlayStation Portable. Gra była konwersją nie wydanego poza Japonią Vampire Chronicle for Matching Service (Dreamcast). Za port odpowiadało Klein Computer Entertainment.

Gra nie posiada żadnej fabuły. Do wyboru otrzymujemy osiemnaście grywalnych postaci. Podobnie jak w poprzednich częściach Darkstalkers ich cechą wyróżniającą jest to, że mają one swoje odpowiedniki w postaciach znanych z popularnych legend i opowiadań.

System walki bazuje na tym z kultowej drugiej części Street Fightera. Poszczególne przyciski konsoli odpowiadają za uderzenia rękami i nogami; ponadto możemy też odpalać efekciarskie techniki specjalne po nabiciu specjalnego wskaźnika. Co ciekawe, The Chaos Tower daje nam możliwość wyboru jednego z czterech stylów gry wywodzących się z wcześniejszych odsłon serii: DS (Darkstalkers), NW (Night Warriors), DS3 (Darkstalkers 3) oraz DS3 SP (Darkstalkers 3 Special).

Jeśli chodzi o tryby, to do wyboru mamy Arcade, gdzie wybraną postacią staczamy serię walk (w przypadku każdej do odblokowania są trzy zakończenia), Versus, w którym możemy staczać pojedynki jeden na jednego z drugim graczem lub zorganizować sobie ligę dla czterech osób (tryb ten daje też opcję zmiany obowiązujących zasad, np. wyłączenia rzutów), Chronicle, który jest galeria zawierającą odblokowane ilustracje, pliki audio i filmy, oraz tytułowy Chaos Tower. Ten ostatni to największe tutejsze novum nieobecne w oryginale. Wybieramy w nim trzy postacie, które wyruszają na podbój liczącej 100 pięter wieży. Po drodze oczywiście walczymy, choć gra rzuca nam różne kłody pod nogi w postaci pętających swobodę działania ograniczeń. Jeśli wszystkie postacie stracą swoje paski energii, przegrywamy. Stopień trudności jest rzecz jasna wysoki.

Wideo - Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper