Dark Souls: Prepare to Die Edition

Dark Souls: Prepare to Die Edition

8,5
52 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS3 8.4
X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
FromSoftware
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
75 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
24.08.2012
Europa:
24.08.2012
Polska:
24.08.2012
Producent:
FromSoftware
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
75 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
24.08.2012
Europa:
24.08.2012
Polska:
24.08.2012

Dark Souls: Prepare to Die Edition - opis gry

Dark Souls: Prepare to Die Edition (we wczesnej fazie projektowej znany jako Project Dark) to RPG akcji wyprodukowane przez FromSoftware i wydane przez Namco Bandai Games 24 sierpnia 2012 roku na Windowsa oraz 26 października 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Wersja na Windowsa na terenie Polski, dzięki Cenega Poland, zadebiutowała 24 sierpnia 2012 roku, a konsolowe ukazały się tego samego dnia, co na świecie. 

Z powodu wypuszczenia Dark Souls: Remastered, wersja na Windowsa została wycofana z cyfrowej dystrybucji poprzez Steam.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dark Souls: Prepare to Die Edition jest to połączona wersja wydanego w 2011 Dark Souls oraz jedynego dodatku Dark Souls: Artorias of the Abyss. Jest to RPG akcji osadzonym w świecie fantasy, który podobnie jak duchowy poprzednik - Demon Souls - charakteryzuje się wysokim poziomem trudności oraz bardziej skomplikowaną mechaniką walki opierającą się m. in. na technice odparcia czy krytycznych trafieniach. Dodatkowo ma nieoczywistą fabułę, którą można poznać np. rozmawiając z neutralnymi postaciami czy czytając opisy przedmiotów. Gracz może zapoznać się z tą produkcją w rozgrywce dla pojedynczego gracza z możliwością uczestnictwa w rywalizacji/kooperacji do 4 osób włącznie.

W ramach "fabuły" opowiedziana jest mająca miejsce na terenie historii Lordran. W jej ramach gracz wciela się w nieumarłego, który dzięki pomocy pewnego rycerza wydostaje się z osadzonego na skarpie przytułku i dostaje się do Lordran, co jest jedynie początkiem długiej przygody. W ramach dodatku opowiedziana jest historia Oolacile z przeszłości, gdzie wskutek nieroztropności ze strony mieszkańców kraina zostaje pożarta przez Mrok. Zadaniem gracza jest znaleźć i ocalić tą krainę, jak i porwaną księżniczkę Dusk.

Pierwotnie wersja na komputery osobiste nie była planowana, jednak wskutek cieszącej się popularnością ze strony fanów petycji, From Software zdecydowało się przygotować wersję na PC z systemem Windows. Port ten - z racji braku doświadczenia dewelopera w wersjach na tą platformę - był wersją 1:1 w stosunku do konsolowej. Uznawany on jest za jedną z gorszych wersji na PC, a pierwsza modyfikacja (odblokowująca część opcji) pojawiła się niedługo po premierze. Wersja ta spotkała się z dość spolaryzowanym odbiorem zyskując oceny od 90/100 do 40/100. 

Wideo - Dark Souls: Prepare to Die Edition

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper