Dandy Ace

Dandy Ace

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.0
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mad Mimic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Premiery
Świat:
25.03.2021
Europa:
25.03.2021
Producent:
Mad Mimic
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Premiery
Świat:
25.03.2021
Europa:
25.03.2021

Dandy Ace - opis gry

Dandy Ace to gra action-RPG z elementami roguelike wyprodukowana przez studio Mad Mimic i wydana przez Neowiz. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Dandy Ace

Fabularne założenia produkcji Mad Mimic nie są skomplikowane. Tytuł pozwala nam się wcielić w tytułowego magika, który zostaje uwięziony w fantastycznym i niebezpiecznym świecie po drugiej stronie przeklętego lustra, ponieważ jego konkurent, iluzjonista Lele, zaczął zazdrościć mu sukcesów. Jego zadaniem w tej sytuacji jest ucieczka z pułapki i rozprawienie się ze swoim arcywrogiem.

Rozgrywka - Dandy Ace

Dandy Ace pod względem rozgrywki przypomina gry w rodzaju Hades czy serii Diablo, przy czym zaznaczyć warto, że najważniejsze na wyposażeniu naszego podopiecznego nie jest standardowe żelastwo, tylko magiczne karty. 

Karty można podzielić na trzy kategorie: niebieskie (związane z poruszaniem się: dashami, unikami, teleportowaniem się itd.), różowe (szybkie ataki) oraz żółte (ataki silniejsze). Na początku przygody otrzymujemy po jednej karcie z danej kategorii, choć na wszystkie ogólnie mamy osiem slotów: cztery na karty reprezentujące umiejętności używane w trakcie walki/eksploracji i cztery na umiejętności pasywne. Karty mają również swoje levele. Im wyższy poziom, tym większy potencjał bojowy.

Naszym zadaniem, jak już wspomniano, jest rozprawienie się z Lele. W tym celu musimy dotrzeć do jego sali tronowej. Droga do celu nie jest nieliniowa. Mając na podorędziu odpowiednie klucze, możemy wybrać sobie drogę, jaką chcemy podążać. 

W grze zaimplementowano elementy roguelike, co oznacza, że w przypadku wpadki należy się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Podczas rozgrywki gromadzimy dwa rodzaje waluty: pieniądze i kryształy. Te pierwsze pozwalają nabywać karty i przedmioty, które jednak tracimy po zgonie. Kryształy z kolei umożliwiają dokonanie permanentnych upgrade'ów. 

Wideo - Dandy Ace

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper