Cut the Rope

Cut the Rope

5,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
3DS 5.5
DS -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Chilingo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
22.08.2013
Europa:
22.08.2013
Producent:
Chilingo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
22.08.2013
Europa:
22.08.2013

Cut the Rope - opis gry

Cut the Rope to gra logiczna wyprodukowana przez studio Chilingo. Tytuł ukazał się m.in. na komputerach oraz na konsolach Nintendo DS i 3DS. Na wszystkich tych platformach był on dostępny w cyfrowej dystrybucji.

Rozgrywka - Cut the Rope

Rozgrywa Cut the Rope kręci się wokół małego sympatycznego stworka o imieniu Omnom. Nasze zadanie polega na tym, aby go nakarmić słodyczami. Jak? W prosty sposób. Przecinając liny, na których te są zawieszone.

Tyle teorii. W praktyce jest to jednak nieco bardziej skomplikowane. W produkcji Chilingo duże, a wręcz kluczowe znaczenie ma fizyka. Przecięcie liny (czynność tę wykonujemy na ekranie dotykowym, jeśli mamy do czynienia z wersją konsolową) sprawi, że cukierek zachowa się w określony sposób, podobnie jak w rzeczywistości. Wraz z postępami musimy zwracać uwagę na różne nowe elementy, które mogą wejść w interakcję z przekąską, co może nam utrudnić zadanie. Za przykład mogą posłużyć bańki, które mogą unieść cukierek jeśli ten na nie wpadnie, inne liny chwytające przedmiot czy też kolce lub jeszcze inne przeszkody.

Dostarczenie cukierka w łapy Omnoma to niejedyna wytyczna, jaką należy zrealizować. Potrzebne są nam również gwiazdki, które porozmieszczano na planszach (po trzy na jedną). Jeśli chcemy je zgarnąć, cukierek musi ich dotknąć, a należy to robić ponieważ odblokowanie późniejszych leveli wymaga, abyśmy posiadali określoną ich liczbę. Co warto dodać, jeżeli interesuje nas jak najlepszy wynik, to warto też mieć wzgląd na czas przejścia planszy.

Twórcy przygotowali łącznie sto plansz, które umieszczono w pięciu różniących się tematycznie ‘pudełkach’ (światach), takich jak cardboard box, fabric box czy foil box. Poprzez dlc udostępniono także dodatkowe levele.

Wideo - Cut the Rope

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper