Crazy Taxi 2

Crazy Taxi 2

7,8
41 oceny

Ocena wg platformy:

DC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hitmaker
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
28.05.2001
Europa:
06.07.2001
Producent:
Hitmaker
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
28.05.2001
Europa:
06.07.2001

Crazy Taxi 2 - opis gry

Crazy Taxi 2 to gra zręcznościowa, w której zadaniem gracza jest prowadzenie taksówki pędząc na złamanie karku po ulicach zatłoczonego miasta. Za jej produkcję i wydanie odpowiadała Sega. Tytuł ukazał się na Dreamcaście w 2001 roku.

Główne założenia rozgrywki nie zmieniły się od czasu pierwszej części, ale “dwójka” wprowadziła też trochę znaczących zmian. Przede wszystkim doszły dwa fikcyjne miasta, które oparto na Nowym Jorku. Pojawiła się też czwórka nowych kierowców, podbijając ich liczbę do ośmiu.

 

Po dokonaniu wymaganych wyborów gra każe nam się rozbijać po mieście w poszukiwaniu klientów. Przy czym nie jesteśmy niczym zbytnio skrępowani. Liczy się tylko to, by dojechać na czas we wskazane miejsce, a w jaki sposób tego dokonamy nie ma znaczenia. Możemy przebijać się na siłę przez ruch uliczny demolując napotkane samochody, wykonywać dalekie skoki a nawet jeździć pod powierzchnią wody (tam też zresztą można znaleźć klientów).

 

Nowością jest możliwość zabrania kilku pasażerów, co pozwala nam na wykręcanie znacznie bardziej widowiskowych wyników. Nowa jest również ‘umiejętność’ Crazy Hop, dzięki której taksówka jest w stanie przeskakiwać napotykane na swej drodze przeszkody. Prawidłowe jej użycie -- wraz z Crazy Dash -- sprawia, że klienci są skłonni dawać większe napiwki.

 

W Crazy Taxi 2 -- podobnie jak w pierwowzorze -- pojawił się soundtrack z licencjonowanymi utworami takich zespołów, jak The Offspring czy Methods of Mayhem. Sega zaimplementowała nawet funkcje sieciowe pozwalające na umieszczanie swoich wyników w internecie i dzielenie się powtórkami.

Wideo - Crazy Taxi 2

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper