Circus Charlie

Circus Charlie

5,5
28 oceny

Ocena wg platformy:

NES 5.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
2 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.1986
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
2 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.1986

Circus Charlie - opis gry

Circus Charlie to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się na różnych sprzętach, między na NES-ie i Commodore 64. Wersja konsolowa ukazała się oficjalnie poza Japonią dopiero w ramach składanki Konami Classics Series: Arcade Hits (NDS).

Założenia gry są bardzo proste. Pozwala nam się ona wcielić w klauna o imieniu Charlie, który zabawia gawiedź podejmując się różnych niebezpiecznych cyrkowych wyzwań. Twórcy przygotowali ich pięć, ale generalnie rzecz biorąc nie ma tu końca. Jeśli zaliczymy wszystko, zabawa rozpoczyna się od nowa dając nam szansę na wykręcenie większej liczby punktów.

 

Pierwszy wyzwanie to jazda na grzbiecie lwa i skakanie przez ogniste obręcze. Zmagania utrudniają tu dodatkowo płonące dzbany utrudniające skoki. Drugi level to chodzenie po linie w trakcie którego musimy omijać małpiszony. W trzecim skaczemy po turlających się piłkach - oczywiście musimy pilnować by nie spaść wtedy na ziemię. Jeśli sytuacja tego wymaga, możemy się ‘odturlać’ do tyłu, by móc wykonać lepszy skok. Przy czwartym zadaniu chodzi o to, żeby utrzymać się na grzbiecie konia (czy też kucyka jeśli mamy być bardziej dokładni). Pewnym utrudnieniem jest obecność trampolin, po których musimy skakać (dobry skok nagradzany jest jednak punktami). Piąte wyzwanie, ostatnie, jest zdecydowanie najtrudniejsze. Chodzi w nim o to, aby przeskakiwać z liny na linę pomagając sobie stojącymi na ziemi trapezami (chociaż prawdę powiedziawszy da się to zrobić także bez nich).

 

W trakcie tych wszystkich wyczynów możemy też próbować zgarniać np. worki z pieniędzmi albo omijać niebieskie małpy, co dostarcza nam większej liczby punktów.

 

Circus Charlie posiada też tryb multiplayer, w którym gracze mogą rywalizować podejmując się wspomnianych wyzwań na przemian.

Wideo - Circus Charlie

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper