Castlevania: Grimoire of Souls

Castlevania: Grimoire of Souls

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Prace wstrzymane
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Prace wstrzymane

Castlevania: Grimoire of Souls - opis gry

Castlevania: Grimoire of Souls to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych jako F2P, po czym został wycofany. Wrócił jednak już w nowej formule na sprzęty Apple w ramach usługi Apple Arcade.

Fabuła - Castlevania: Grimoire of Souls

Po wydarzeniach w 1999 roku, gdy wydawało się, że hrabia Dracula został ostatecznie i nieodwołalnie pokonany, na horyzoncie zaczyna majaczyć nowe niebezpieczeństwo. Genya Arikado, tajemniczy jegomość pracujący dla rządu japońskiego, otrzymuje list od nieznanej osoby, a w nim zdawkową informację, że księga czarów (Grimoire) się przebudziła, a Dracula zostanie rychło wskrzeszony. By do tego nie dopuścić, Arikado postanawia przedsięwziąć wszelkie niezbędne kroki. W pierwszej kolejności postanawia odnaleźć autorkę wiadomości.

Rozgrywka - Castlevania: Grimoire of Souls

Pod względem rozgrywki Castlevania: Grimoire of Souls przypomina klasyczne dwuwymiarowe odsłony serii. Gra została zaprojektowana z myślą o urządzeniach przenośnych, w związku z czym podczas zmagań korzystamy z funkcji ekranu dotykowego. Wykonywanie niektórych czynności przypisane jest do wirtualnych przycisków: dotyczy to ślizgania, umiejętności specjalnej i skoku.

Grimoire of Souls to swego rodzaju “best of” serii Castlevania. W grze pojawiają się znani z poprzednich odsłon bohaterowie, a nawet bronie. Ich umiejętności można rozwijać dzięki tutejszemu systemowi rozwoju.

Tytuł oferuje fabularną kampanię, w której czekają na nas trzy typy zadań. W Enhance próbujemy dostać się do winy, eliminując po drodze zastępy nieprzyjaciół. W Training próbujemy przez minutę poradzić sobie z ofensywą przeciwników, a w Treasure uciekamy przed potworem. Oprócz tego Castlevania: Grimoire of Souls posiada też tryby wieloosobowe dla maksymalnie czterech osób.

Co warto dodać, pierwsza wersja gry posiadała system mikropłatności, który został wyrugowany w wersji drugiej wydanej na Apple Arcade. 

Wideo - Castlevania: Grimoire of Souls

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper