Castlehold

Castlehold

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
5th Cell
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.03.2021
Europa:
03.03.2021
Producent:
5th Cell
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.03.2021
Europa:
03.03.2021

Castlehold - opis gry

Castlehold to gra strategiczna wyprodukowana przez studio 5th Cell, twórców m.in. popularnej w swoim czasie serii Scribblenauts. Tytuł ukazał się na PC, gdzie początkowo dostępny był w programie Early Access.

Fabuła - Castlehold

Akcja Castlehold przedstawia alternatywną wersję historii. We wszechświecie doszło do wielkiej katastrofy, która doprowadziła do załamania czasoprzestrzeni. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość złączyły się w jedno, tworząc The Drift - wymiar wypełniony przez wielki ocean fioletowej cieczy upstrzony rozlicznymi wysepkami zbudowanymi z sześciokątów. Na nich toczą się boje o terytorium między wojownikami z najróżniejszych epok historycznych.

Rozgrywka - Castlehold

Pod względem rozgrywki Castlehold to połączenie karcianki z grami w rodzaju serii Advance Wars. Kart używamy do podejmowania strategicznych decyzji rzutujących na przebieg bitew, z kolei z Advance Wars produkcja 5th Cell zapożycza konieczność sprawnej kontroli nad zasobami. W trakcie zmagań mamy kontrolę nad miastami, dzięki którym jesteśmy zasilani złotem i innymi bonusami. Kruszec pozwala ‘wynająć’ do pomocy postacie (właśnie w formie kart), które następnie biorą udział w naszych kampaniach (z czasem ich zdolności da się rozwijać).

Z czasem możemy oczywiście odblokowywać nowe postacie. Podobnie jak w innych karciankach, budowanie talii ma kluczowe znaczenie. Dla przykładu dobranie postaci z tej samej epoki historycznej pozwoli pozyskać bonus. Innym razem z kolei dobrym pomysłem może być talia uwzględniająca rodzaje terenu na polach bitew.

Karty w Castlehold można zdobywać na dwa sposoby. Albo poprzez rozgrywkę, albo kupując je za prawdziwe pieniądze (gra dostępna jest do pobrania za darmo jako F2P). 

Wideo - Castlehold

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper