Bug Fables: The Everlasting Sapling

Bug Fables: The Everlasting Sapling

6,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 6.0
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Moonsprout Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
21.11.2019
Europa:
21.11.2019
Producent:
Moonsprout Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
21.11.2019
Europa:
21.11.2019

Bug Fables: The Everlasting Sapling - opis gry

Bug Fables: The Everlasting Sapling to gra action-RPG inspirowana serią Paper Mario wyprodukowana przez studio Moonsprout Games i wydana przez Dangen Entertainment. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się w królestwie zamieszkiwanym przez różne gatunki owadów. Punktem wyjścia dla historii są poszukiwania, jakie zarządziła królowa Elizant. Owady próbują mianowicie odnaleźć legendarne tytułowe drzewko, którego znalazca zdobyć ma nieśmiertelność. My śledzimy tu perypetie przede wszystkim trójki bohaterów: walecznego i rycerskiego żuka Kabbu, uwielbiającej pieniądze pszczoły Vi oraz tajemniczej, cierpiącej na amnezję ćmy Leif.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra, jak wspomniano na wstępie, czerpie inspiracje z serii Paper Mario. Dotyczy to zarówno stylu graficznego, którego charakterystyczną cechą są postacie i obiekty sprawiające wrażenie wykonanych z papieru, a także samej rozgrywki. Najdobitniejszym tego przykładem jest system walki. Starcia są w Bug Fables turowe, lecz nie brakuje w nich elementów zręcznościowych. Wyprowadzając atak możemy wcisnąć przycisk w stosownym momencie, by zadać większe obrażenia. Podobnie rzecz się ma z blokowaniem - gdy przeciwnik próbuje nas uderzyć, wciśnięcie odpowiedniego przycisku pozwala zredukować straty.

Pomiędzy starciami podróżujemy po rozmaitych zakątkach Bugarii, tutejszego świata. Nie brakuje tu sekcji zręcznościowych oraz rozwiązywania łamigłówek. Bohaterowie różnią się między sobą umiejętnościami i wyposażeniem. Dla przykładu Vi korzysta z “beemerangu”, którym jest w stanie przestawiać dźwignie znajdujące się poza zasięgiem jej ramion, Kabbu ścina trawę, natomiast zaklęcia Leif umożliwiają zamrożenie wody, co pozwala tworzyć przejścia.

W grze zaimplementowano również pewne elementy RPG. Dzięki zdobytemu doświadczeniu rozwijają się nie poszczególne postacie, lecz cała drużyna. Pozwala ono zwiększyć maksymalną ilość energii, Team Points (odpowiednik MP) czy Medal Points, punktów umożliwiających wyekwipowanie większej liczby medali (pełniących tu funkcję broni i pancerzy).

Wideo - Bug Fables: The Everlasting Sapling

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper