Beyond the Labyrinth

Beyond the Labyrinth

7,6
7 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
tri-Ace
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
19.01.2012
Producent:
tri-Ace
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
19.01.2012

Beyond the Labyrinth - opis gry

Beyond the Labyrinth to japońska gra RPG typu dungeon crawler wyprodukowana przez studio tri-Ace i wydana przez Konami na 3DS-a. Grę wyróżniał system walki, który łączył elementy turowe i zręcznościowe. Produkcja nie ukazała się oficjalnie poza Japonią.

Fabuła - Beyond the Labyrinth

Dalsza część tekstu pod wideo

Główny bohater produkcji tri-Ace to avatar gracza, który razem ze znajomymi grywa w sieciowego dungeon crawlera pt. Beyond the Labirynth. Pewnego dnia gra w tajemniczy sposób zmienia swój wygląd, ze stylu retro przeistaczając się w coś bardziej ‘zaawansowanego’. To bynajmniej jednak nie wszystkie niespodzianki. Protagonista razem z dwójką znajomych odkrywa przy tej okazji także zagubioną w lochach dziewczynę, do których wpadła w wyniku głupiego wypadku. Cała czwórka postanawia w  tej sytuacji połączyć siły, by wydostać się z pułapki.

Rozgrywka - Beyond the Labyrinth

Podobnie jak np. w serii Etrian Odyssey, w Beyond the Labirynth akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Czterej podopieczni, którzy regularnie wchodzą z sobą w interakcję, podróżują tu po rozmaitych labiryntach wypełnionych niebezpiecznymi potworami. Każda z postaci ma swój pasek energii, łącznie ze wspomnianą dziewczyną. Ta posiada też dodatkowo umiejętności, których nie mają inni - potrafi przesuwać niektóre obiekty i otwierać specjalne drzwi.

System walki, jak wspomnieliśmy, łączy cechy systemów turowych i tych bardziej zręcznościowych. Wszystkie potwory w grze bazują na jednym z trzech żywiołów (ogień, lód i wiatr) - każdy ma przy tym jakąś konkretną słabość i odporność, co sprawia, że w założeniach mechanika nawiązuje do zabawy w papier-nożyce-kamień. Obrażenia, jakie zadajemy oponentom zależą od rodzaju ataku i charakterystyki odpalającej go postaci.

Co warto dodać do powyższego, czary dostępne w grze można odpalać wybierając jeden z trzech stopni siły. Im wyższy, tym potężniejsza siła rażenia, ale z drugiej strony musimy dłużej czekać na naszą turę. Dziewczyna, która towarzyszy nam w zmaganiach, także może używać magii, ale wymaga to spełnienia konkretnych wytycznych.

Wideo - Beyond the Labyrinth

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper