Blues and Bullets

Blues and Bullets

7,5
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 7.2
XONE 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
A Crowd of Monsters
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
15.05.2015
Europa:
15.05.2015
Polska:
15.05.2015
Producent:
A Crowd of Monsters
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
15.05.2015
Europa:
15.05.2015
Polska:
15.05.2015

Recenzja redakcji

Blues and Bullets - recenzja gry
7.5
Blues and Bullets - recenzja gry
PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Blues and Bullets - opis gry

Blues and Bullets to gra action-adventure w klimatach noir wyprodukowana przez niezależne studio A Crowd of Monsters. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (Windows, Linux, Mac OS X) oraz na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra wydawana była w odcinkach.

Fabuła - Blue and Bullets

Blue and Bullets rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w 1955 roku w fikcyjnym mieście Santa Esperanza. Gra pozwala nam wejść w buty Eliota Nessa. W rzeczywistości był on dowódcą oddziału “Nietykalnych, który doprowadził do przyskrzynienia Ala Capone, ale tutaj jego historia jest nieco inna. Poznajemy go jako emerytowanego policjanta prowadzącego bar o tytułowej nazwie. Pewnego dnia Ness dowiaduje się, że Capone szuka jego pomocy. Gangster chce bowiem odnaleźć swoją zaginioną wnuczkę porwaną przez tajemniczą sektę, a główny bohater, jego niegdysiejszy wróg, to jedyna osoba, która może temu zadaniu sprostać.

Rozgrywka - Blue and Bullets

Blue and Bullets może się pochwalić bardziej rozbudowanym gameplayem niż wiele innych gier udostępnianych w odcinkach, jak chociażby produkcje studia Telltale. Rozgrywkę w zasadzie podzielić da się na dwie części - sekcje z łamigłówkami oraz te zręcznościowe. Jeśli chodzi o te pierwszą, Ness prowadzi śledztwo w zasadzie tak jakby wciąż był na służbie. Bada miejsca zbrodni popełnianych przez brutalną sektę i dedukuje. Natomiast sekcje zręcznościowe sprowadzają do bijatyk oraz strzelanin, podczas których chowamy się za elementami otoczenia. Obie te atrakcje są dość uproszczone.

Ness spotyka na swej drodze także rozmaite postacie. W tym miejscu daje o sobie znać nieliniowa struktura gry - w niektórych miejscach podejmujemy decyzje rzutującego na dalszy bieg na historii, np. na to, jak będą się układać nasze relacje z innymi.

Jak na produkcję w klimatach noir przystało, Blues and Bullets może się pochwalić czarno-białym stylem graficznym przywodzącym na myśl chociażby filmową adaptację “Sin City”.

Wideo - Blues and Bullets

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper