Blacksea Odyssey

Blacksea Odyssey

6,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blacksea Odyssey
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Roguelike
Premiery
Świat:
01.06.2016
Europa:
01.06.2016
Producent:
Blacksea Odyssey
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Roguelike
Premiery
Świat:
01.06.2016
Europa:
01.06.2016

Blacksea Odyssey - opis gry

Blacksea Odyssey to strzelanka z elementami roguelike wyprodukowana przez studio o tej samej nazwie i wydana przez Spiral Summit Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła - Blacksea Odyssey

Tytułowy Blacksea Odyssey to organizowany co dziesięć lat turniej, na który zjeżdżają najwięksi zakapiorzy ze wszystkich stron wszechświata. Ich cel? Polowanie na olbrzymie bestie zamieszkujące mroczne zakątki kosmosu, a w ostatecznym rozrachunku - upolowanie legendarnego Tytana Gwiazd.

Rozgrywka - Blacksea Odyssey

Idea przypomina serię Monster Hunter Capcomu, lecz podobieństwa są w rzeczywistości bardzo powierzchowne. W praniu bowiem Blacksea Odyssey wygląda zupełnie inaczej. Mamy tu do czynienia ze strzelanką w konwencji twin-stick shootera z elementami roguelike. Zabawę rozpoczynamy od wyboru potwora (jednego z sześciu), którego musimy upolować. Nie jest on naszym jedynym zmartwieniem podczas rozgrywki, ponieważ przestrzeń kosmiczną wypełniają również pomniejsze przeszkadzajki tego lub innego rodzaju, ale stanowi on główny cel działań. Do dyspozycji mamy niezbyt wyszukane narzędzia, jak włócznie czy harpuny. Za pomocą tych pierwszych najpierw osłabiamy potwora, a następnie kawałek po kawałku pozbawiamy go kolejnych części ciała za pomocą harpuna (uprzednio znajdując jego słaby punkt). Wyposażenie naszego pojazdu możemy modyfikować według własnego uznania korzystając ze specjalnych run.

Poziomy, tzn. ich zawartość, generowane są proceduralnie. Dotyczy to przeciwników, elementów otoczenia (zniszczalnych), przedmiotów itd. Poziom trudności jest stosunkowo wysoki. W trakcie polowań musimy brać pod uwagę najróżniejsze kwestie i starannie planować strategię działania, zwłaszcza że zgon oznacza konieczność rozpoczynania od początku. Z drugiej strony zachowujemy odblokowane włócznie, postacie i informacje o potworach, dzięki czemu kolejne podejścia są łatwiejsze.

Wideo - Blacksea Odyssey

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper