Black Panther: Yakuza New Chapter

Black Panther: Yakuza New Chapter

7,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka
Premiery
Świat:
22.09.2010
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka
Premiery
Świat:
22.09.2010

Black Panther: Yakuza New Chapter - opis gry

Black Panther: Yakuza New Chapter to gra action-adventure wyprodukowana przez firmę Sega (we współpracy ze studiem Syn Sophia). Tytuł ukazał się tylko na PSP. Oficjalnie nie ukazał się on na Zachodzie, ale istnieje jego fanowskie tłumaczenie.

Fabuła - Black Panther: Yakuza New Chapter

Produkcja Segi jest spin-offem serii Yakuza. Głównym bohaterem jest tutaj nie znany z głównych odsłon Kazuma Kiryu, tylko nastolatek z marginesu społecznego Tatsuya Ukyo. Tatsuya rzucił szkołę w trakcie drugiego roku liceum, po czym zaczął prowadzić życie oprycha mając przy swoim boku tylko Tenmę (jedynego przyjaciela) i siostrę Saeko, która opiekowała się nim po śmierci matki. 

Historia Tatsuyi rozpoczyna się na dobre, gdy postanawia on włamać się do lokalu należącego do pewnego lichwiarza, by sprzątnąć dużą sumę pieniędzy. Nie tylko on wpada jednak na ten pomysł. Na miejscu pojawia się również Naoki Toda, którego Tatsuya niechcący zabija. Chłopak wkrótce zostaje odnaleziony przez innych zakapiorów i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia - albo weźmie udział w nielegalnych walkach, albo zostanie wydany policji.

Rozgrywka - Black Panther: Yakuza New Chapter

Pod wieloma względami Black Panther przypomina numerowane części serii, choć twórcy wprowadzili też szereg nowych rozwiązań. Gra oferuje zręcznościowy system walki, przy czym tutaj rywalizujemy tylko z jednym przeciwnikiem, a nie wieloma. Inne rzeczy pozostały jednak bez zmian: możemy korzystać z rozmaitych elementów otoczenia, odpalać specjalne umiejętności Heat Actions, korzystać z tych samych podstawowych ataków itd. Starcia bywają turowe i trafiamy na nie mimochodem podczas eksplorowania miasta.

To nie wszystkie zmiany. W grze istotną rolę odgrywa wskaźnik staminy. Tatsuya męczy się w trakcie walk i biegania, co należy mieć na względzie. Jeśli nazbyt się zmęczy, będzie musiał przystać. Oprócz tego niektóre części jego ciała ulegają obrażeniom. Ich uszkodzenie niesie z sobą konsekwencje. Dla przykładu obrażenia nóg powodują, że głównego bohatera łatwiej powalić, a obrażenia rąk, że trudniej jest mu blokować ciosy.

W grze zaimplementowano system rozwoju. Podwyższać możemy poziom doświadczenia Tatsuyi, a także poszczególnych stylów walki (jest ich kilka), pomiędzy którymi można się przełączać. 

Wideo - Black Panther: Yakuza New Chapter

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych