Battletoads in Battlemaniacs

Battletoads in Battlemaniacs

5,3
9 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 5.3
SMS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.1993
Europa:
10.1993
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.1993
Europa:
10.1993

Battletoads in Battlemaniacs - opis gry

Battletoads in Battlemaniacs to chodzona bijatyka wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare i wydana przez Tradewest na konsolę Super Nintendo. Tytuł ukazał się również na Master System, lecz premiera tej wersji odbyła się tylko w Brazylii, gdzie sprzęt Segi cieszył się niezwykłą popularnością.

W trzeciej (albo drugiej; zależy jak liczyć) części walecznych ropuch Rash i Pimple zmuszeni będą stawić czoło dwójce antagonistów, Silasowi Volkmire i Dark Queen, którzy, jakżeby inaczej, próbują zdobyć kontrolę nad światem. W tym celu wspomniani bohaterowie odwiedzą wirtualny świat Gamescape, w którym zostają podstępnie uwięzieni.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do wyboru otrzymujemy dwie postacie. I Rash, i Pimple posiadają kilka unikalnych dla siebie umiejętności oraz combosów. Gra nie jest tak bezlitosna jak pierwowzór, który przeszedł do historii i wrył się w pamięć graczy ze względu na swój kosmiczny stopień trudności. Tutaj twórcy przygotowali kilka ułatwień, między innymi dłuższy pasek energii.

W Battlemaniacs na przejście czeka sześć etapów (nie brakuje też bossów) - każdy oferujący jakiś unikalny patent urozmaicający rozgrywkę. Np. pierwszy level to standardowa chodzona bitka, trzeci jazda na futurystycznym motocyklu, a piąty - wyścig. Poszczególne plansze, choć oferują sporo nowego, są jednak przeważnie zmodyfikowanymi wersjami plansz z pierwszej części serii.

Oprócz podstawowych poziomów możemy także spróbować sił w bonusowych (typowo zręcznościowych) etapach - ich zaliczenie dostarcza nam jakże cennych żyć. Battletoads in Battlemaniacs posiada również tryb multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób.

Wideo - Battletoads in Battlemaniacs

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper