Battletoads Arcade

Battletoads Arcade

7,4
8 oceny

Ocena wg platformy:

ARC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
12.1994
Europa:
12.1994
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
12.1994
Europa:
12.1994

Battletoads Arcade - opis gry

Battletoads Arcade, znane także jako Super Battletoads czy Battletoads, to bijatyka chodzona autorstwa Rare Limited wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się w grudniu 1994 (USA/Japonia) na Arcade, a później w zemulowanej formie na Xbox One jako część Rare Replay.

Produkcja nie zmienia ogólnych założeń, tylko je modyfikuje - jest to więc odsłona marki bijatyk, gdzie gracz podróżuje przez różnorodne lokacje i walczy z obcymi. W odróżnieniu od poprzednich odsłon, ta jest nie tyle mroczna, co bardziej brutalna i krwista, wliczając w to także możliwość dekapitacji wrogów. Z tytułem można się zapoznać zarówno w pojedynkę jak i w trybie kooperacji do 3 osób włącznie, a map jest 6 (w tym też z pojazdami - jeden to ucieczka, inny to shoot'em up).

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach fabuły opowiedziana została historia, gdzie ważnymi postaciami są bojowe ropuchy - Rash (zwinny), Pimple (tęgi) oraz Zitz (coś pomiędzy). Znana w tym uniwersum postać Dark Queen planuje wspólnie ze swymi wspólnikami zawładnąć znaną tam galaktyką. Zadaniem zielonego trio jest więc znaleźć sposób na powstrzymanie królowej wraz z jej pomagierami przed realizacją złowrogiego planu. 

Tytuł nie spotkał się z szerokim zainteresowaniem ze strony użytkowników i był komercyjną porażką - w niektórych retro recenzjach opinie były bardziej pozytywne. Wskutek niskiego zainteresowania gry wersja na SNES została anulowana, a ukończone wydanie na Game Boy nie ujrzało światła dziennego.

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper