Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

5,3
16 oceny

Ocena wg platformy:

PC 3.5
PS3 5.0
X360 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Saber Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
11.03.2011
Producent:
Saber Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
11.03.2011

Battle: Los Angeles - opis gry

Battle: Los Angeles to strzelanina FPP oparta na filmie o tym samym tytule w reżyserii Jonathana Liebesmana (w Polsce “Bitwa o Los Angeles”). Gra ukazała się na PlayStation 3 i Xboxa 360 tylko w cyfrowej dystrybucji. Za jej produkcję odpowiadało Saber Interactive.

W Battle: Los Angeles gracz przejmuje kontrolę nad szeregowcem Lee Imlayem. Fabuła nie odbiega od tego, co pokazano w filmie, lecz tutaj historia opowiedziana jest w stylu komiksowym. Punktem wyjścia dla wydarzeń jest inwazja kosmitów, którzy postanawiają dostać się na Ziemię przy pomocy statków kosmicznych przypominających meteoryty.

Filmowa Bitwa o Los Angeles kręcona była z dużym rozmachem, ale nie widać tego po grze. Komiksowe cut-scenki to jeden przykład, ale do nich dochodzi także raczej słaba gra aktorska (o voice-actingu z udziałem aktorów występujących w filmie oczywiście nie ma mowy), a także krótki czas potrzebny na przejście kampanii - trwa ona mniej więcej tyle, co obraz Liebesmana.

Imlay próbuje dać odpór kosmitom wraz ze swoim oddziałem. Do dyspozycji oddano mu kilka broni, jak karabin szturmowy M16, karabin snajperski, wyrzutnie rakiet czy granaty. Gdzieniegdzie użyje także pojazdu, w tym przypadku humvee, oraz dział stacjonarnych. Sami kosmici to oporni jegomoście, więc zamiast zużywać hurtowe ilości naboi lepiej celować im w głowę. W przypadku gdy główny bohater otrzyma obrażenia, ekran ciemnieje, a dochodzące doń dźwięki słyszane są w zwolnionym tempie.

W growej adaptacji filmu nie dodano trybu wieloosobowego. Zamiast tego gra zachęca do ponownego przechodzenia kampanii (kilka poziomów trudności) w celu odkrywania filmików, zdjęć i modów urozmaicających na rozgrywkę.

Battle: Los Angeles otrzymywało bardzo słabe noty od mediów branżowych.

Wideo - Battle: Los Angeles

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper