Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Baldur's Gate II: Enhanced Edition

8,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
Mobile 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Overhaul Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.11.2013
Europa:
15.11.2013
Polska:
15.11.2013
Producent:
Overhaul Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.11.2013
Europa:
15.11.2013
Polska:
15.11.2013

Baldur's Gate II: Enhanced Edition - opis gry

Baldur's Gate II: Enhanced Edition to RPG autorstwa Overhaul Games wydane przez Beamdog 15 listopada 2013 roku na Windowsa i Macintosha (poprzez Beamdog), 15 stycznia 2014 roku na iPada oraz  16 grudnia 2014 na Linuksa i urządzenia mobilne z Androidem. Wersja na Windowsa ukazała się także w Polsce, a jej dystrybucją (cyfrowo) zajęło się Muve S.A.

Składowe pakietu pierwotnie ukazały się w 2000 roku (Cienie Amn) oraz 2001 roku (Tron Bhaala), a za ich produkcję odpowiadało BioWare Corporation. 

W ramach odświeżenia deweloper zdecydował się na zastosowanie tej samej filozofii, co przy Baldur's Gate Enhanced Edition - tak więc poprawił on warstwy wizualną oraz techniczną (natywna obsługa ekranów panoramicznych o wysokiej rozdzielczości), dodając przy tym własnej zawartości (nowe postacie - Dorn Il-Khan, Neera, Rasaad yn Bashir, Hexxat, nowa opowieść - Krąg Thai). Z produkcją można zapoznać się w rozgrywce sieciowej z możliwością rozgrywki crossplatformowej (środowisko PC) lub dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana został historia osadzona jakiś czas po wydarzeniach z Baldur's Gate: Enhanced Edition - Imoen, Minsc oraz Jaheira zostają porwane przez Jon Irenicus i uwięzione w lochach, gdzie wspomniany mag przeprowadza na nich eksperymenty. W trakcie jego nieobecności udaje im się uciec i schronić w Athkatla (Amn), gdzie to natykają się na swojego oprawcę, elfiego maga. Wtedy to Imoen oraz Irenicus zostają aresztowani za korzystanie z magii bez uprawnień - zadaniem gracza jest najpierw uwolnić Imoen, a następnie spotkać się z Irenicusem, by odkryć jego prawdziwe motywy.

Produkcja ukazała się także na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, gdzie stanowi część pakietu pierwszej i drugiej odsłony serii.

Wideo - Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper