Back to the Future: The Game

Back to the Future: The Game

6,9
70 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS4 5.8
XONE 6.3
PS3 7.1
X360 -
Wii 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2011
Europa:
18.02.2011
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2011
Europa:
18.02.2011

Back to the Future: The Game - opis gry

Back to the Future: The Game jest grą przygodową typu point-and-click wyprodukowaną przez studio Telltale Games i wydaną przez firmę Deep Silver na konsole PlayStation 3 oraz Nintendo Wii. Gra składa się z pięciu epizodów, z których pierwszy zadebiutował na PSN w marcu 2011 roku. Wydanie zbiorcze ukazało się zarówno na PS3, jak i Wii w maju 2012. W 2015 roku zadebiutowała wersja na PlayStation 4, Xboksa One i Xboksa 360.

Akcja Back to the Future: The Game rozgrywa się sześć miesięcy po wydarzeniach z filmu Back to the Future III Robera Zemeckisa. Przy pisaniu scenariusza do produkcji Telltale Games pomagał jeden ze współtwórców historii do całej trylogii, a praktycznie wszyscy ważniejsi aktorzy, którzy wystąpili w kinowym Powrocie do przyszłości, użyczyli swoich podobieństw bohaterom w grze. Na tym jednak nie poprzestano - głosu Doktorowi udziela sam Christopher Lloyd, niestety ze względu na przewlekłą chorobę Michael J. Fox nie mógł wziąć pełnego udziału w projekcie. Ilość smaczków i odniesień do filmów jest ogromna. Praktycznie na każdym kroku spotykamy jakąś postać, znajdujemy rzecz, czy wchodzimy do miejscówki, która od razu wielu kinomaniakom skojarzy się ze słynną trylogią. Czasem są to błahostki, czasem całe linie dialogowe. Ważne, że wszystkie te rzeczy budują wyjątkowy klimat, przez co gracz ma wrażenie, że to kolejna przygoda Doktora i Marty’ego.

Gatunkowo Back to the Future: The Game jest przygodówką point-and-click, w produkcji których specjalizuje się studio Telltale Games. Podczas zabawy w dowolnym momencie można skorzystać z systemu podpowiedzi, dlatego nie sposób zaciąć się tutaj na dłużej. Dzięki tym zabiegom rozgrywka jest płynna i nie wzbudza negatywnych emocji. Zwiedzając lokacje gracz często rozmawia z napotkanymi postaciami - rozmowy poprowadzono w ciekawy sposób, nie poskąpiono im humoru, a duża część gadek nawiązuje do filmów, przez co wybieramy każdą możliwą opcję dialogową. Zagadki logiczne, na jakie można natknąć się w grze, są stosunkowo proste, ale często podane w zabawny sposób. Interfejs to standard w tego typu produkcjach - oprócz stosownego inwentarza nie brakuje dziennika, w którym znajdują się różnego rodzaju wskazówki. Dla mniej doświadczonych osób autorzy przygotowali pewne ułatwienie - po wciśnięciu odpowiedniego przycisku podświetlają się obiekty, z którymi można wejść w interakcję.

Back to the Future jest kolejną grą studio, która potrafi zachwycić od strony fabularnej, niestety w aspekcie technicznym zdecydowanie zawodzi. Niski budżet pomagają ukryć karykaturalne modele postaci oraz klimatyczna ścieżka dźwiękowa autorstwa Jareda Emersona-Johnsona.

Wideo - Back to the Future: The Game

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper