Astro Aqua Kitty

Astro Aqua Kitty

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.0
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tikipod
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
08.04.2021
Europa:
08.04.2021
Producent:
Tikipod
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
08.04.2021
Europa:
08.04.2021

Astro Aqua Kitty - opis gry

Astro Aqua Kitty to dwuwymiarowa gra action RPG wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Tikipod. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Astro Aqua Kitty

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła nie odgrywa tu żadnej znaczącej roli. Produkcja studia Tikipod to kontynuacja Aqua Kitty UDX, a co z tym idzie - założenia rozgrywki są tu bardzo podobne. Gra pozwala nam przejąć kontrolę nad sterowaną przez koty łodzią podwodną eksplorującą asteroidy wypełnione wodą. Przed rozpoczęcie kampanii wybieramy dwie postacie z ośmiu dostępnych - pilota i inżyniera. Decyzja ta ma przełożenie na parametry pojazdu (takie jak mobilność czy siła rażenia).

Na pierwszy rzut oka Astro Aqua Kitty przypomina scrollowane strzelaniny, w rzeczywistości jednak gra daje nam całkowitą kontrolę nad pojazdem, którym eksplorujemy podwodne labirynty i wykonujemy rozmaite zadania, jak chociażby usunięcie głazu blokującego tunel. Tytuł posiada strukturę świata podobną do serii Metroid, dając nam pewną swobodę w kwestii eksploracji.

Podstawą wyposażenia łodzi podwodnej są dwie bronie - podstawowa i dodatkowa, które obsługujemy dwoma przyciskami. Nowe rodzaje uzbrojenia możemy jednak zdobyć przeczesując tutejszy świat, a następnie wymieniać standardowe wyposażenie korzystając z inwentarza (gdzie składamy też przedmioty przydające się do innych czynności, np. klucze do otwierania drzwi). 

W Astro Aqua Kitty zaimplementowano też oprócz tego elementy RPG. Eliminując przeciwników, w tym bossów, otrzymujemy punkty doświadczenia i klejnoty służące do pozyskiwania nowych zdolności. Warto jednak dodać, że maksymalnie wyekwipować możemy tylko cztery skille. 

Wideo - Astro Aqua Kitty

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper