Arkham Horror: Mother’s Embrace

Arkham Horror: Mother’s Embrace

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Luckyhammers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Inna
Premiery
Świat:
23.03.2021
Europa:
23.03.2021
Producent:
Luckyhammers
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Inna
Premiery
Świat:
23.03.2021
Europa:
23.03.2021

Arkham Horror: Mother’s Embrace - opis gry

Arkham Horror: Mother’s Embrace to cyfrowa gra planszowa wyprodukowana przez LuckyHammers i wydana przez Asmodee Digital. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Switch. Jego akcja rozgrywała się w uniwersum wykreowanym przez amerykańskiego pisarza H.P. Lovecraftra w latach 20. XX wieku.

Fabuła - Arkham Horror: Mother’s Embrace

Akcja gry rozgrywa się w 1926 roku. Zmagania rozpoczynamy od wyboru postaci - każda z dwunastu dostępnych w grze (są oni znanych z gier planszowych z serii Arkham Horror) ma pewne wady i zalety oraz zestaw cech. Naszym zadaniem jest rozwikłać zagadkę śmierci parającego się astronomią profesora Tillinghasta, który został zamordowany na terenie swojej posiadłości przez tajemniczych sekciarzy. Co badał Tillinghast? Kim są fanatycy, którzy pozbawili go życia? Na te i inne pytania odpowiedzi musimy znaleźć w trakcie prowadzonego śledztwa.

Rozgrywka - Arkham Horror: Mother’s Embrace

Rozgrywkę można podzielić na dwie części. Pierwsza to właściwie śledztwo, w trakcie którego odwiedzamy rozmaite lokacje wybierane z mapy, gdzie następnie szukamy wskazówek mogących naprowadzić nas na właściwy trop. Przeczesując miejscówki niekiedy mamy możliwość wejścia w interakcję z innymi obiektami. Co ciekawe, wybrana przez nas opcja działania (np. przyjrzeć się czemuś, otworzyć coś) sprawia, że zegar odmierzający czas do pewnego wydarzenia przyspiesza. Oprócz tego ważne jest również zdrowie psychiczne. Bohaterowie czasami mają bowiem styczność ze straszydłami, a od ich parametrów oraz pewnych czynników losowych zależy, czy zachowają trzeźwość umysłu.

Drugi aspekt rozgrywki to z kolei walki. Nasi podopieczni trafiają niekiedy na przeciwników, z którymi należy się rozprawić, by móc kontynuować śledztwo. Starcia są turowe, a to, jaki ruch będziemy mogli wykonać jest zależne od od liczby punktów czynności.  

Wymagania sprzętowe - Arkham Horror: Mother’s Embrace

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7, 64-bit
  • Procesor: Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz / AMD Phenom 9950 Quad Core 2.6 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: 1GB ATI Radeon HD 5770 / 1GB NVIDIA GeForce GTX 460
  • DirectX: Wersja 10
  • Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Arkham Horror: Mother’s Embrace

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper