Arcania: Gothic 4

Arcania: Gothic 4

4,7
109 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.5
X360 4.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spellbound
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
14.10.2010
Europa:
14.10.2010
Polska:
15.10.2010
Producent:
Spellbound
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
14.10.2010
Europa:
14.10.2010
Polska:
15.10.2010

Arcania: Gothic 4 - opis gry

Arcania: Gothic 4 to gra action-RPG wyprodukowana przez Spellbound Interactive i wydana przez JoWooD Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na Xboxie 360. W planach była też wersja na PlayStation 3, lecz prace nad nią przerwano (ukazała się ona dopiero jako Arcania: The Complete Tale kilka lat później).

Czwarta część kontynuuje wiele wątków przedstawionych w poprzedniej części. Akcja rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach tam ukazanych. Główny bohater pochodzi z wyspy Feshyr, gdzie podczas jego nieobecności miała miejsce masakra. Z tego powodu chce on dokonać zemsty. Na początku wie tyle, że za grabież i morderstwa odpowiadają ludzie, którzy przypłynęli statkami, na których żaglach namalowany był orzeł.

Dalsza część tekstu pod wideo

Czwarta część Gothic oferuje rozgrywkę o wiele bardziej ‘przystępną’ w porównaniu do poprzednich odsłon cyklu. Przede wszystkim struktura narracji jest liniowa, choć oprócz zadań związanych z głównym wątkiem znajdziemy tu też te opcjonalne. W trakcie zmagań odwiedzimy różne lokacje, ale po dotarciu do nowego miejsca nie możemy już wrócić do tego poprzedniego. Po drugie, nie ma gildii i frakcji do których można dołączyć, a także wyborów moralnych sprowadzających się do podjęcia decyzji czy kogoś zabić lub okraść. Innymi słowy, teraz nie trafimy do więzienia za podprowadzenie komuś należącej doń własności.

Do wyboru mamy trzy profesje (wojownik, łucznik, mag). Każda oczywiście różni się umiejętnościami. Z czasem można także odblokowywać nowe skille na drzewkach umiejętności. Sam system walki jest bardziej zręcznościowy w porównaniu z poprzednikami.

Umiejętności można upgrade’ować, podobnie zresztą jak ekwipunek (służy do tego złoto które otrzymujemy po wykonaniu questa lub zabiciu nieprzyjaciela). Na uwagę zasługuje również system craftingu pozwalający nam sporządzać mikstury i inne przydatne przedmioty.

Wideo - Arcania: Gothic 4

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper