Apocalipsis

Apocalipsis

6,9
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.6
PS4 5.7
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Punch Punk Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
28.02.2018
Europa:
28.02.2018
Producent:
Punch Punk Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
28.02.2018
Europa:
28.02.2018

Apocalipsis - opis gry

Apocalipsis to gra przygodowa stworzona przez niezależne, warszawskie studio Punch Punk Games. Twórcy przygotowując tytuł inspirowali się między innymi Machinarium; muzykę do niego przygotował zespół Behemoth.

Fabuła - Apocalipsis

Głównym bohaterem opowieści został Harry, który w tragicznych okolicznościach stracił swoją ukochaną. Młodzieniec postanawia odzyskać miłość swojego życia i rozpoczyna podróż przez tajemniczą krainę przepełnioną przedziwnymi istotami wyjętymi z między innymi Apokalipsy wg. Świętego Jana czy też rycin Albrechta Dürera. Deweloperzy prezentują fabułę przez dwie połączone ze sobą historię – bezpośrednią oraz symboliczną. Opowieść nie jest liniowa i to od poczynań gracza zależy, w jakim kierunku wydarzenia zostaną poprowadzone. Rolę narratora odgrywa Nergal z zespołu Behemoth.

Rozgrywka - Apocalipsis

Historia opowiedziana w Apocalipsis składa się z pięciu rozdziałów, a każdy taki rozdział to kilka lokacji. Uwagę przykuwa oprawa graficzna - tutejszy świat wygląda bowiem jak XV-wieczne ryciny.

Gameplay sprowadza się do rozwiązywania łamigłówek. Te bywają mniej lub bardziej abstrakcyjne, niekiedy zahaczając o groteskę. Może to być dla przykładu używanie przedmiotów w odpowiednich miejscach, znalezienie rzeczy potrzebnych do odprawienia pewnego rytuału, złożenie z powrotem organu zbudowanego z kości, przesuwanie bloków itd. 

Apocalipsis nie jest grą długą. Można ją bowiem przejść w około dwie godziny. Wspomnieć jednak warto, że żywotność rozgrywki mogą tu wydłużyć poszukiwania siedmiu kwiatów, dzięki którym odblokowujemy dostęp do prawdziwego zakończenia. 

Wideo - Apocalipsis

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper